in

Yaşayan hazineler için çok özel tören

MODEKO 2020 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’na sayılı günler kaldı. Sektör 4-8 Mart 2020 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşecek organizasyonu bekliyor. Türkiye’nin en kapsamlı fuarında bu yıl bir ilk daha yaşanacak.

modeko-fuarinda-bir-ilk

İzmir Mobilyacılar Odası (İZMOD) kalifiye eleman sıkıntısı yaşanan sektörde meslek büyüklerini ödüllendirme kararı aldı. Marangozluk ve mobilyacılık sektörlerinde usta olmanın pek kolay olmadığını hatırlatan İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, iş yapan hayattaki ustaların kıymetinin bilinmesini istedi.

Başkan Özkoparan, “Yıllardır ağaca şekil veren ahşap ustaları, unutulmaya yüz tutmuş mesleklerin kapsamında. Hayattaki ustalarımız bizim için yaşayan insan hazinemizdir. Milli kültürün bayraktarı ve usta-çırak geleneğinin seçkin temsilcileridir. Bu zanaatkarlarımız, tüm hayatlarını vakfederek elde ettikleri bu becerileriyle, ortaya koydukları eserlerle, ülkemize ve dünyaya kazandırdıkları bu özgün değerlerle her türlü teşekkürü ve takdiri hak ediyorlar.” dedi.

Başkan Özkoparan, “Marifet iltifata tabidir dedik. 1951 yılında kurulan İzmir Mobilyacılar Odamıza 1970 öncesi kayıt yaptıran ustalarımızı ödüllendirme kararı aldık. 50 yıldır hiç ara vermeden bu mesleği yapanlara ödüllerini MODEKO Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı’nda vereceğiz. Çıraklarına “Dağıtan değil toparlayan, yıkan değil yapan ol” diyen, 5 ölç 1 kes nasihatını veren 11 ustamıza saygımızı göstereceğiz. Bu ustalarımızdan sektörümüzün daha fazla yararlanmasının önünü açacağız” diye konuştu. (Haber Merkezi)

samsundaki-evinde-olu-bulunan-doktor-izmirde-topraga-verildi

Uzman doktor Oğuz Erdoğan, İzmir’de toprağa verildi

surekli-rekorun-odulunu-aldi

Sürekli rekorun ödülünü aldı