in

‘Yaşayan insan hazineleri’ onurlandırıldı

MODEKO Uluslararası Mobilya Fuarı kapsamında İzmir Mobilyacılar Odası, mesleğe ara vermeden elli yılını veren üyelerini ödüllendirdi.

ustalara-odul

Ömer Yıldız, İbrahim Altan Örük, Erdoğan Tınaz, İbrahim Kuvvet, Cevdet Bilen, Ali Yaşar, Ziyaeddin Çalışkan, Selahaddin Hünü, Yusuf Çalık ve Kamil Barutcu plaketlerini Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu, Başkanvekili ve İzmir Büfeciler ve Kantinciler Odası Başkanı Selahattin Arslan, İzmir İnşaat Malzemeleri İmalatçıları ve Satıcıları Odası Başkanı Cumhur Taşdelen, İzmir Mobilyacılar Odası Başkanı Hasan Özkoparan’ın elinden aldı.

Hayattaki ustaların kıymetinin bilinmesi gerektiğini belirten İZMOD Başkanı Hasan Özkoparan, “Ustalarımız bizim için yaşayan insan hazinemizdir. Milli kültürün bayraktarı ve usta-çırak geleneğinin seçkin temsilcileridir. Bu zanaatkarlarımız, tüm hayatlarını vakfederek elde ettikleri bu becerileriyle, ortaya koydukları eserlerle, ülkemize ve dünyaya kazandırdıkları bu özgün değerlerle her türlü teşekkürü ve takdiri hak ediyorlar.” dedi. (Haber Merkezi)

 

 

odemiste-ayakkabi-festivali

Ödemişli ayakkabıcılar marka olma yolunda

ak-parti-izmirde-kongre-heyecani-yarin-basliyor

AK Parti’de kongre mesaisi: 5 ilçenin adayları netleşti