in ,

Yeliz Karataş’tan gece gündüz çalışma sözü

Genel Merkez tarafından AK Parti Çeşme İlçe Başkanlığı görevine getirilen Yeliz Karataş, “Vakit çalışma vaktidir. Yeri geldiğinde elimizi masaya vuracağız” dedi

yeliz-karatastan-gece-gunduz-calisma-sozu

21 Temmuz’da göreve başlayan Çeşme AK Parti İlçe Başkanı Yeliz Karataş, “Sayın Kurucu Liderimiz ‘Biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik’ demekle, Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatı’nın her bir üyesi için yönü belirlemiş; ‘Halka hizmet, hakka hizmettir’ demekle yolu çizmiştir. Bizde bu yoldan ilerleyeceğiz” diye konuştu.
Çeşme’de doğduğunu ve 19 senedir avukatlık yaptığını belirten Karataş, “İlk, orta ve lise öğrenimini Çeşme’de yapmış, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, Ankara Üniversitesi’nde Hukuk, yine Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimi almış, 3 ay sonra meslekte 19 yılını tamamlamış olacak bir avukatım. Ancak tüm bu 19 yıllık kariyer hayatımda sadece avukatlık yapmadım. Eğitimcilik ve bilirkişilik gibi mesleğimle ilintili ama farklı alanlarda da çalıştım. Bunun bana olması gerekenle ilgili kafa yormak, sorgulamak, tasarlamak, yeri geldiğinde bir hayal kurmak ve öğrencilerimi de bu hayalime ortak etmek gibi nitelikler kazandırdığı inancındayım” ifadelerini kullandı.

‘İLK ANDAN BERİ…’

Neredeyse 4-5 saat uyuduğunu ve çalışmak için canla başla mücadele edeceğini söyleyen Başkan Karataş, vatandaşların taleplerini dinlemeye göreve geldiği ilk andan itibaren başladığını söyledi. Karataş, “Bunu yaparken gençliğimin dinamizmini, kadın olmamın naifliğini, mesleğimin getirdiği adalet ve hakkaniyete inancı ve partimin istişare ile oluşturulan ortak akılla hareket etmek kültürünü yaşatacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim göreve getirileli henüz 24 saat bile olmamışken tüm bunları hayata geçirmeye başladım” dedi.

ÇÖZÜM ODAKLI

En önemli hedefin temasa geçmek olduğunu vurgulayan Karataş, “Diliyorum ki kısa bir süre içerisinde elini öpüp hayır duasını almadığım tek bir büyüğüm, önceki hizmet dönemlerindeki çalışmaları için minnetimi göstermediğim tek bir kardeşim kalmayacaktır. Bu kısa süre içerisinde dahi şahsıma ulaşan onlarca vatandaşın talebini dinledim. Dinlemeye de devam edeceğim. Bu vesile ile bilinmesini isterim ki, kurucu liderimizin yüklediği sorumluluk ve partimizin düsturu gereğince, halka hizmete adanmış bir ilçe başkanı olarak, kapım sadece partililerimize değil, tüm diğer siyasi görüşe sahip halkımıza da açıktır. Emin olsunlar ki bizler hizmet ederken ayrım yapmayan bir siyasi vizyondan geliyoruz. Her daim onları dinleyecek, görüş ve eleştirilerini alacak, gerçek ihtiyaçlarını tespit etmek için halkımızın içinde olacak, bu ihtiyaçların giderilmesi noktasında en verimli projelerin hayata geçirilmesini sağlayacak, çözüm önerilerini önemle dikkate alacak ve Çeşme halkının ortak aklına erişmek için tüm halkımızla her daim istişare halinde kalacağım. İstişare kültürünü yaşatma gayretim görüldükçe, aksi yöndeki önyargıların yıkılacağı hususunda özgüvenim tamdır” açıklamalarında bulundu.

‘İNANCIMIZ EMEKTİR’

Göreve geldiğinden itibaren ortak akıl projelerine yöneldiğini belirten Karataş, “Her sorumluluk bilincine sahip vatandaşta olduğu gibi benim de müreffeh bir Çeşme için projelerim vardı. Bunları çeşitli mecralarda, çeşitli vesilelerle dile de getirmiştim. Ancak şimdi ilçe siyasetinde söz sahibi olmakla artık şahsi görüş ve projelerimden değil; oluşturulacak ortak aklın projelerinden bahsetme ve bunları hayata geçirme vaktidir. Tüm bu projeleri de teşkilatımı oluşturduktan sonra Adalet ve Kalkınma Partisi Çeşme İlçe Teşkilatı olarak ilan etme niyetindeyim. Bildiğiniz üzere ilk görevim partimin ilçe teşkilatını oluşturmaktır. Bu vesile ile genci yaşlısı, kadını erkeği herkese bir çağrı yapmak isterim. Gelin ve hiç çekinmeksizin görev taleplerinizi iletin. İlçe siyasetinde Adalet ve Kalkınma Partisi Teşkilatı sıfatıyla söz sahibi olmak için tek ihtiyacınız partimizin kutsal amacına inanç ve bu amaç uğruna vermeye gönüllü ve hevesli olduğunuz emektir” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

whatsappa-ne-oldu-son-gorulme-cevrimici

Kamu çalışanlarına WhatsApp yasaklandı!

bakandan-bayram-mujdesi-sed-odemeleri-bugun-yapilacak

Bakandan bayram müjdesi: SED ödemeleri bugün yapılacak