in ,

Yeni koronavirüs yasakları ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı korona virüs yasakları yarın(salı) akşam başlıyor

devriye-gezen-polis-ekipleri-iki-farkli-sokakta-3-yarali-buldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüs yasaklarının ne zaman başlayacağını açıkladı: İçişleri Bakanlığımız yayınlayacağı genelgede yer alacak salı akşamından itibaren uygulamada yer alacaktır.

Bu tedbirlerin ve aldığımız kararların hayırlara vesile olmasını diliyorum.
Hükümet olarak bir yandan salgının önünü kesmeye çalışırken bir yandan da içeride ve dışarıda tarihi mücadele yürütüyoruz. Bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak ben milletimden bir şey daha istiyorum, lütfen kapalı mekan evlerimiz ne olursa olsun, sigara içmeyi bu dönem içinde kesinlikle bırakın. Nargile içmeyi kesinlikle bırakın bu süre içerisinde bırakın. Benim sigarayla da nargileyle de işim yok. Sadece milletimin sağlığı için istiyorum. Milletime olan sevgim için istiyorum. Bunların hepsi de akciğerlerimizi tehdit eden en önemli, zararlı ürünler.
Ülkemizin merkezinde yer aldığı geniş coğrafyada, insani, siyasi, diplomatik, askeri olarak tarihi bir duruş sergiliyoruz. Dost ve kardeş halklara destek olmak, mağdurlara el uzatmak için imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bağımsız, onurlu ve vicdanlı politikalar sebebiyle Allah’ın yardımı ve milletimizin desteği ile birer birer boşa çıkartıyoruz.”

valilik-duyurdu-izmirde-kademeli-mesai-saatlerine-gecildi

Kamu kuruluşlarında mesaiye korona ayarı

sokaga-cikma-yasagi-sona-erdi

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi: Cuma akşam 21’den pazartesi sabah 05′ e kadar