Üreticilerin enginarlarını doğrudan tüketici ile paylaştığı, sokak sanatçılarının katılımcılara keyifli saatler yaşattığı, Enginar ve Urla üzerine söyleşilerin gerçekleştiği festivalin ikinci gününde sahne sırası Yeni Türkü’deydi.

Urla Engi̇nar Festi̇vali̇’nde Yeni̇ Türkü Firtinasi Esti̇ (11)

Kepez’in kurban pazarında satışlar başladı Kepez’in kurban pazarında satışlar başladı

Gün boyu olumsuz hava şartlarına rağmen ilginin yoğun olduğu festival etkinlikleri kapsamında Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen konsere binlerce vatandaş katıldı.

Urla Engi̇nar Festi̇vali̇’nde Yeni̇ Türkü Firtinasi Esti̇ (8)

Katılımcılara keyifli saatler yaşatan Yeni Türkü grubuna teşekkür çiçeği takdim eden Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan yaptığı konuşmasında “10. Uluslararası Enginar Festivali’mize hoş geldiniz. Birbirinden güzel şarkılarıyla festivalimizi şenlendiren Yeni Türkü Grubu’na çok teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız. Derya Bey’in az önce söylediği gibi ya içindesindir çemberin ya dışında. Urla demokrasi çemberinin, özgürlük çemberinin her zaman içinde olacak. İlk festivalimiz, ilk konserimiz Yeni Türkü ile başladık. Daha iyisi olmazdı. Herkese keyifli akşamlar diliyorum” dedi.

Urla Engi̇nar Festi̇vali̇’nde Yeni̇ Türkü Firtinasi Esti̇ (2)Katılımcılar, Yeni Türkü’nün eşsiz performansıyla keyifli saatler geçirdi. 

Kaynak: Bülten