EGEMEN SAYIN-EGE TELGRAF-Yeniden Refah Partisi Foça Belediye Başkan Adayı Nazif Tunahan Şen, ilçede umulduğundan daha güzel bir seçim çalışması yürüttüğünü söyledi. Halkın hizmet ihtiyacına yönelik proje odaklı bir anlayışla yola çıktıklarını belirten Şen, “Burada gerçekten çok sıkıntılı bir süreç var. Foçalılar, belediyeye ve belediye başkanına ulaşamamaktan çok mustarip. Bundan dolayı bizim ilk çıkış noktamız ulaşabilir başkan ve ulaşılabilir belediye başkanı olmak. Bizler vefalı insanlarız. Yaşadığımız yerde gördüğümüz bazı aksaklıkların bir şekilde, birileri tarafından çözülmesi gerekiyor. Bu konuda da biz taşın altına elimizi koyanlardanız. Milletimiz rahat olsun Foça’yı Foçalıdan daha çok düşünen bir başkan geliyor” dedi.

Gaziemir’de şenlik zamanı Gaziemir’de şenlik zamanı

‘PARTİMİZE ÖNYARGI VAR’

Partinin eski genel başkanı Necmettin Erbakan’a olan hayranlığını dile getiren Şen, “Ben, Necmettin Erbakan’ın bu ülkeye fayda sağlamış bir lider olduğunu düşünüyorum. Bu konuda benimle hemfikir olanlar da olabilir, farklı düşünenler de olabilir. Baktığımız zaman Erbakan, aynı Atatürk gibi sanayi hamlesini yapmış bir liderdir. Ben de onun yolundan gitmek istedim. Düşünceleri bana doğru geldiği için genç yaşımızda ve vizyonlu kimliğimizde bu partide yer almak kendime daha uygundu diye düşündüm. İnsanların partimize karşı bir önyargısı oluyor ama bizim sakalımız, cüppemiz, sarığımız yok. Okumuş insanlarız. Bu şekilde de önce bulunduğumuz ilçeye, sonra da memleketimize faydalı olacağız” ifadelerini kullandı.

‘ÇALIŞANLARA GÜZEL BİR GELİR KAZANDIRACAĞIZ’

Aday Şen, Foça’nın eksiklerini sıralayarak çözüm arayışına gideceklerini vurguladı. Şen: “Bizim en büyük sıkıntılarımızdan bir tanesi doğal gaz ve elektrik. Günde 2 defa elektrik kesiliyor. Esnaflarımız bu durumdan kan ağlıyor. Biz, rüzgar gülleri alacağız ve rüzgarın enerjisiyle kendi elektriğimizi üreteceğiz. Elektrik tellerimizi de yenileyeceğiz. Sosyal yardımlar konusunda da eksikliğimiz var. 0-3 yaş grubu arasına bebek bezi, süt ve mama desteği vereceğiz. Okul çağına gelinceye kadar da gıda kolisi desteği vereceğiz. Okullarda öğlen yemeği vereceğiz. Üniversiteyi kazanan gençlerimize de burs desteği vereceğiz. Bunun dışında tarıma, hayvancılığa çok fazla değer verilmiyor. Çok güzel bir kooperatifimiz var fakat sadece süt desteği veriyor. Et olarak bir kooperatif yok. Bu konuyu kooperatifle görüşerek veya kendi belediye bünyemizde halledeceğiz. Ekonomik anlamda işsizliğe karşı ‘Ben belediye girebilirsem bu sorun çözülür’ zihniyeti var ama bu sorun bir yere kadar çözülebilir. Ondan sonrası ne olacak? Bizim, Foça’ya gelir getirecek ve bu işsizlik sorununu da ortadan kaldıracak projelere ihtiyacımız var. Diğer sıkıntılarımızdan bir tanesi Eski Foça’ya ehim verilip diğer mahallelerin unutuluyor olması. Sağlık konusunu ele alırsak düzgün bir hastanemiz yok. Bunun dışında bir düğün yapacağımız zaman otellere gidiyoruz. Çok yüksek rakamlarda fiyat veriliyor. Belediyeye ait bir düğün salonumuz yok. Kapalı pazar yerlerimiz var ama konumu buna uygun değil. Kreşlerimiz, halı sahalarımız az. Yazlık bir bölge olduğumuz için kapalı, klimalı durak yerlerinin olması gerekiyor. En büyük sıkıntılarımızdan biri de plajlar ve şezlonglar. Maalesef oradaki şezlongları esnaflar parayla kullanıma sunuyorlar. Orada bir rant oluşmuş. Biz bu rantı kaldıracağız. Sahil şeridimiz bakımsız, orayı bakımlı hale getireceğiz. İstihdamla alakalı neler yapabileceğimize dair düşüncelerimiz var. Problemlerimizden bir tanesi de alt yapı. Tekrar bu konuyu gözden geçirmemiz gerekiyor. Bunların yanı sıra Mobese kameralarımız eksik, bunu gidereceğiz. Sokak hayvanlarımız için de barınağımızı oluşturacağız. Belediye çalışanları da ne yazık ki maaşlarını bir kerede alamıyorlar. Parça parça alıyorlar. Böyle aldıkları için de onun bir kıymeti kalmıyor. Biz bunları iyileştireceğiz. Çalışanlara güzel bir gelir kazandıracağız. Bir mobil uygulama yaptıracağız ve halk oradan belediyeyle iletişim kurabilecek” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: EGE TELGRAFMuhabir: Egemen Sayın