in ,

Yerli mobilyacılar dünyaya açılacak

Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı MODEKO 2020 için hazırlıklar devam ediyor. Fuar, yerli mobilya üreticilerinin dünyaya açılması için büyük fırsat niteliğinde

yerli-mobilyacilar-dunyaya-acilacak

31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı MODEKO 2020, gelecek yıl 4-8 Mart tarihlerinde Fuarİzmir’de kapılarını açacak. Sektör profesyonellerini bir kez daha bir araya getirecek fuara 200’ün üzerinde firma yepyeni ürünlerini A ve B salonlarında sergileyecek. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından kente gelmesi beklenen profesyonel, yerli mobilyacının global ticaretini yeni ufuklara taşıyacak.
Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, hedefledikleri pazarlara yerli üreticiyi mutlaka taşıyacaklarını ifade etti. İşleyen, “Tüm dünyanın sabırla beklediği Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı MODEKO’yu 31. kez düzenleyeceğiz. Yılların deneyimi ile Efor Fuarcılık sahip olduğu 5 kıta ve 200 ülkedeki katılımcı ve ziyaretçi datasını harekete geçirdi. Katılımcılarımız yeni model ve katalog çalışmalarına hız verdi. Gerek ulusal gerekse uluslararası pazarlarda hak ettiği yere ulaşacaklar. Küresel pazarda 500 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşan mobilya pastasındaki payını büyütecekler” dedi.

İşbirliği fırsatları

Efor Fuarcılık’ın çok sayıda mesleki oda ve derneğin işbirliği ile düzenlediği MODEKO’ya ulusal ve uluslararası düzeydeki güçlü sivil toplum kuruluşlarından yeni işbirliği teklifleri geldi. Üretim hedefini büyüten Türk mobilya sektörü MODEKO’dan oldukça umutlu. Mesleki oda ve derneklerin ortak görüşü ise ‘MODEKO global pazardan alınan payın artmasına önemli katkı sağlayacak. Fuar sayesinde ihracat hedefleri yakalanacak. 50 bin üreticisi ve 250 bin kişilik istihdamıyla Türk mobilya sektörü, MODEKO ile birlikte yeni pazarların da kapılarını aralayacak” yönünde.

(Haber Merkezi)

minik-umut-maganda-kursunu

Maganda kurşunu kurbanı minik Umut’un davasında yeni gelişme

izmir-merkezli-feto-operasyonu

İzmir merkezli FETÖ operasyonu: 18 gözaltı