Sanatçı Yeşim Salkım, sosyal medya hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaparak imam Halil Konakçı’ya tepki gösterdi. Halil Konakçı’nın "Bir kişi, şeriata sövüyor ve şeriatı istemiyorsa o kişi kafirdir. Bu kadar basit" sözlerine Yeşim Salkım’dan da yanıt geldi. Salkım, laiklik vurgusu yaparak Konakçı’nın provokatör olduğunu iddia etti

yesim-salkim-acti-agzini-yumdu-gozunu-hadi-onunuzden-yiyin-be

Hakan Altun'dan hediye şarkı Hakan Altun'dan hediye şarkı

HADİ ÖNÜNÜZDEN YİYİN BE!

“Halil Konakçı mısın? Nesin? Kimsin? Sana saygısızlık yapmamak için elimizden gelen bütün gayret ve çabaya sarf ettik ama Türkçen yok galiba anlamıyorsun” diyen Salkım sözlerini şöyle sürdürdü:  
Bak güzel kardeşim burası Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu laik Türkiye Cumhuriyeti. Sana kimse; dinini yapma, ezan zamanı gidip de oraya iştirak etme, namazını kılma, orucunu tutma, başını örtme veya erkeksin ne yapmak zorundaysan onu yapma demiyor. Söz konusu bizim kafirliğimiz yok efendim kadınların, 17- 18 yaşındaki kızların bacakları özellikle de bizim milli sporcularımızın, bize bu kadar güzel bir duyguyu yaşatmış o gencecik kadınların bacakları, şortları diye başlarsan gerçekten orada tepemizin tasını arttırırsın. Bütün Türkiye’deki, hani o yüzde 50 var ya onun tepesinin tası atar. O aklını bir başına topla. İbadetini de adam gibi yap insanın canını sıkma. Hele bizim gibi kadınların hiç canını sıkma. Bakmayacaksın, nefesine hakim olacaksın. Sana o kitabı o yüzden göndermişler. Sen okuduğun kitabı da mı anlamadın? Türkçe oku belki o zaman daha iyi anlarsın. Arapça çalışmıyor her halde kafa, anlamıyorsunuz galiba. Bir tane harf değişince çok şey değişiyor. Bunu bilerek mi yapıyorsunuz provokatör mü tuttular sizi, bizi böyle çıldırtmak için mi yapıyorsunuz bilmiyorum ama buralarımızda. Tüm Türkiye’deki benim gibi kadınların ve annelerin buralarında. Bilmem anlatabiliyor muyum? Hadi önünüzden yiyin be, hadi.

Kaynak: Ege Telgraf