in ,

‘Yeter ki Bornovalı mağdur olmasın’

Siyasi ve ekonomik gündemi değerlendiren AK Partili İlçe Başkanı Veysel Güldoğan, Bornova’nın belli başlı meselelerini masaya yatırdı, sorunların çözümünün takipçisi olacaklarını söyledi

yeter-ki-bornovali-magdur-olmasin

Ege Telgraf Web TV’de canlı yayınlanan ‘Gündem Özel’ programında Kazım Erkmen’in konuğu olan AK Parti Bornova İlçe Başkanı Veysel Güldoğan, ulusal gündemin yanı sıra Bornova’nın sorunlarını masaya yatırdı. Geride bıraktığımız cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’e geldiğini hatırlatan Başkan Veysel Güldoğan, “Sayın Cumhurbaşkanımızın İzmir’de ilk programı Bayraklı‘ydı. Biz de Bornova’dan geçeceği için yol üzerinde karşılayalım istedik. Yol kenarında karşıladık. ” dedi.

Bornova’nın belli başlı sorunlarını paylaşan Güldoğan “Yurtlarla ilgili sorunlar var. Yine 45 mahallemizin 12’si köyden mahalle statüsüne geçmiş. Mahallelerimizi kırsal kalkınma mahallesi olarak değerlendirmiyor Bornova Belediyesi. İlçemizde tarım ve hayvancılık bitmiş oluyor. Coğrafi işaretli kınalı bamya çıktı şimdi. Bornova’da kaç kilo kınalı bamya üretimi gerçekleştirildi. 35 kilo. Bir yandan tarımı bitiyorsunuz, diğer yandan ve tarım ve hayvancılık üzerine yayınlar yapıyorlar sürekli… Bornova’da tarım ve hayvancılık bitti zaten,” diye konuştu.

‘SADECE 35 KİLO’

Yol yapılmadığı için arıcılığın da yapılamadığını savunan Güldoğan, “Bunun reklamını yapmanın bir anlamı yok. Şu an Büyükşehir Yasası’na göre mahallede hayvan beslemeniz yasak. Bornova’da hayvancılıkla uğraşan arkadaşlarımız var. 12 mahalleyi kırsal kalkınma alanı olarak kabul etmesi gerekiyor ki bu devam etsin. AK Partili üyelerin de ret verdiğini söylüyorlar. İlk meclis toplantısında biz durumu dillendirdik. Bu bölgenin kırsal kalkınma alanı olmasını istiyoruz dedik. Tavrımız budur. Tarım ve hayvancılığın devam etmesini istiyoruz. Sonraki süreçte de çalışmalarımıza devam edeceğiz. Belediye meclis üyelerimizle takipçisi olacağız. Tarım alanında yapılması gerekenler var. Arıcılık ile ilgili yapılan bir aktivite var ama 700 metrelik yol rica edilmiş, ısrarla yapılmıyor. Belki 70 ton bal alınacaktı, maalesef o baldan da olundu. 35 kilo kınalı bamya ile ilgili yüzlerce yayın gösterebilirim. Şu an sadece kuru derede var.” ifadelerini kullandı.

HEP SAHADAYIZ’

Bornova’da su ihtiyacı olan bazı bölgelere su getirilmesinin reklam yapılmasını doğru bulmadığını dile getiren Güldoğan, doğal gazsız mahalle kalmayacağının söyledi. Güldoğan, “CHP’nin değişmeyen bir hizmet anlayışı var. 21. yüzyılda Türkiye’nin 3. büyük şehrinde hala susuz yerler var. Oraya su götürdüklerinde sosyal medyada paylaşıyorlar. 20 yıldır götürülmeyen suyu biz getirdik diyorlar. 20 yıldır şehri yöneten CHP. Beraber yerine gidelim göstereyim, hala su olmayan yerler var Gürpınar’da. Doğal gaz ile ilgili önergelerimizi verdik. İZMİRGAZ’dan sözünü aldık. Doğal gaz olmayan mahallemiz kalmayacak. Doğal gazsız ev ve iş yeri kalmasın istedik. Bornova’da geldiğimizden beri olabildiğince sahadayız. Esnafı geziyoruz. Mahallelere gittik. İl başkanı liderliğinde bir çalışma metodumuz var. Genel başkan liderliğinde il başkanımız karınca gibi çalışıyor. Elimizden geldiğince çalışıyoruz. Her perşembe sahadayız. 30 ilçe sırayla karınca modeli çalışma yapılıyor. Muhtar ziyaretiyle başlıyor. Her gittiğimiz mahallede şehit ailelerini ziyaret ediyoruz. Notlarımızı alıyoruz sürekli ne yaapılması gerektiğiyle ilgili… Milletvekillerimiz ilçemizde. İzmir milletvekillerimiz ilçemizi ziyaret ediyor. Yerinde, sorun neyse çözmeye özen gösteriyoruz. Biz İnönü Mahallesi’nde esnaf ziyaretindeyiz. ‘Kurlar yükselirken buraya mı geldiniz?’ dedi esnaf. Algı yaratılıyor. Sosyal medyayı bizim teşkilat yapımız çok kullanmıyor. Vatandaşımız AK Parti dışında hala hiçbir alternatif olmadığını çok iyi biliyor. Ekonomik sorunlar var. ‘Bununla ilgili çalışacağız’ diyorum, ‘Zor durumdayız’ diyor. Ama yine ‘Bu işi çözerse Erdoğan çözer’ diyor açıklamalarında bulundu.

Son dönemde Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sürece dair değerlendirmede bulunan Başkan Güldoğan, “Bırakın yaptığımız şeyleri çok net ortada. Ben de ticaret yapan biriyim. Gezi öncesi yıllık faiz 4.15’lere düştü. Ne oldu da böyle bir şey oldu? Gezi olayı, 15 Temmuz, 6-8 Ekim Hendek olayları bunların hepsinin maliyetlerini karşılaştırdığınızda biz dünyanın ilk 10 ekonomisi içinde olacaktık. Olmamamızı isteyen güçler kimler? Biz bu mandacılığı kabul etmediğimiz için bu artış. Kuru düşürmek çok kolay. Doğu Akdeniz’den çekilirsiniz, Suriye’den, Karadeniz’de doğal gaz aramazsınız, kur düşer. Uzun süredir şehit haberi almıyoruz. Savunma sanayiinde yaptığımız çalışmalar ortada. Kimse bu kadar ilerleyeceğimizi bilmiyordu. Şu an ihracat yapar pozisyona geldik. Bunların sürmesi için çalışıyoruz, torunlarımıza gelsin istiyoruz. İMF gibi bir beladan kurtulduk. Yapılan hamleler İMF’nin tekrar ülkemizi bağlaması için yapılan hamleler… Faiz lobilerine Cumhurbaşkanımız savaş açmış durumda. Biz galip ayrılacağız. İlk 10 ekonomi içine gireceğiz” dedi.

BORNOVA’YA HİZMET

Son olarak Bornova’daki çöp krizini değerlendiren Başkan Güldoğan, “Türkiye, eski Türkiye değil. İstikrarlı Hükümet bir sürü şey yaptı. Köprü, yol, baraj… Yapılanlar yapacaklarımızın teminatıdır. Cumhurbaşkanımız İzmir’e geldiğinde biz o kütüphaneleri, yurtları saymıyoruz bile. Ana muhalefet partisi genel başkanı geliyor, veteriner açılışı yapıyor. Yapacağız algısıyla değil yapılan hizmetlerin açılışı ile ilgili de belediyemizin herhangi bir ihtiyacı olduğunda hep beraber üretir ve ilerleriz. Yardımcı oluruz. Hizmet anlayışımız bu zaten. En son biz yollarla ilgili problemleri fotoğraflayarak çıkardık. Çöp dağları oluştu. Çöpler ayakkabıcılar sitesine ait. Çöp değil sanayi atığı. Sitenin dışında olan alanlar. Ya siteye ceza kesecek ya da araçları gelip burayı temizleyecek. Kesinlikle Bornova’ya hizmet noktasında vatandaşımızı mağdur etmemeliyiz. İnşallah çalışmalar devam edecek” diye konuştu.

Rana Beyza ÖZTÜRK/ Özel Haber

alman-ekonomisi-4uncu-ceyrekte-yuzde-03-buyudu-turkiye-icin-tahmin-yuzde-7

‘Lodosa yakalanmış tekne gibi savrulacağız’

Şiddetli fırtına seyir halindeki tırı devirdi