AK Parti İzmir Gaziemir Belediye Başkan adayı Deniz Doğan kimdir, kaç yaşında, nereli? AK Parti İzmir Gaziemir Belediye Başkan adayı Deniz Doğan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Yıldız İşçimenler Ünsal, 1967 yılında İzmir’de doğdu. Karşıyaka’da yetişti ve tüm hayatını İzmir’de sürdürdü. Yüksek lisansı dahil tüm öğrenimini İzmir’de tamamlayan Ünsal, uzun yıllara dayanan iş yaşamının yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetiminde yer alan ilk kadın oldu. Son yıllarda sivil toplum görevlerine ağırlık veren Ünsal, halen Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın yönetim kurulu başkanlığını ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı yönetim kurulu üyeliğini yürütüyor. Eşi Altan Ünsal ile evliliğinde 32 yılı geride bırakan Ünsal’ın ilki oğlu bulunuyor.

İZMİR’DE EĞİTİM ALDI, İZMİR’DE ÇALIŞTI

İlköğrenimini Karşıyaka Ankara İlkokulu’nda tamamlayan Yıldız İşçimenler Ünsal ortaokul ve lise eğitimi İzmir Amerikan Kız Lisesi’nde aldı. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde İşletme Bölümü'nden lisans ve Uluslararası İşletmecilik alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İyi derecede İngilizce bilen Ünsal’ın ayrıca Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden lisans derecesi bulunuyor.  İş yaşamına 1988 yılında başlayan Yıldız İşçimenler Ünsal, 1999-2013 yılları arasında ise, kendi kurduğu gıda üretimi ve ticareti şirketinde yöneticilik yaparak başarılı adımlar attı. Bu süreçte iş dünyasında itibarlı bir yer edinen Ünsal, şehrin ticaret ve sanayi odalarında da aktif görev aldı. Ege Bölgesi Sanayi Odası’nda meclis üyeliği ve İzmir Ticaret Odası’nda yöneticilik görevlerinde bulunan Ünsal, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın yönetiminde yer alan ilk kadın oldu.

BÜYÜK KARŞIYAKA VE İZMİR AİLESİ

Kuşaklardır Karşıyaka’da yaşayan bir ailesin mensubu olarak yetişen Yıldız İşçimenler Ünsal, büyük Karşıyaka ailesinin içinde de hep aktif oldu. Gençlik yıllarında Karşıyaka Spor Kulübü’nde basketbol oynayan, daha sonraki yıllarda kulübe çeşitli katkılarda bulundu ve yöneticilik yaptı. Karşıyaka’nın sınırlarını aşarak İzmir’e ve Ege Bölgesi’ne katkı sağlamak amacıyla sivil toplum kuruluşlarında görev alan Ünsal, Halen Ege Çağdaş Eğitim Vakfı’nın yönetim kurulu başkanlığını ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Vakfı yönetim kurulu üyeliğini yürütüyor.

İş çevrelerinde ve sivil toplum görevlerinde 35 yılı geride bırakan Yıldız İşçimenler Ünsal’ın bir sonraki hedefi Belediye Başkanı olarak büyük Karşıyaka ailesine hizmet etmek.

Kaynak: Ege Telgraf