in , ,

Yılmaz Erbek Apartmanı’nda arama- kurtarma çalışmaları yeniden başlatıldı

Bayraklı ilçesinde depremde ilk iki katı çökerek, yan yatan Yılmaz Erbek Apartmanı’nın üst katları ekiplerce kontrollü şekilde yıkıldı. Arama- kurtarma ekipleri, binanın zemin ve 1’inci katında olduğu tahmin edilen 4 kişiyi bulmak için çalışmalara yeniden başladı

yilmaz-erbek-apartmaninda-arama-kurtarma-calismalari-yeniden-baslatildi

Seferihisar ilçesi açıklarında cuma günü meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde 17 bina tamamen yıkıldı. Depremde, İzmir’in Bayraklı ilçesindeki Yılmaz Erbek Apartmanı‘nın da ilk iki katı çöktü. Yan yatan binanın çöken bölümlerinde arama kurtarma çalışmaları dün sonlandırıldı. Binanın üst katları, yıkılma tehlikesine karşın kontrollü olarak yıkıldı. Binanın zemin ve 1’inci katına ulaşan arama- kurtarma ekipleri, ailelerinin kayıp ihbarında bulunduğu 4 kişiyi bulmak için çalışmalara yeniden başladı. Jandarmaya ait 2 arama köpeği de çalışmalara katıldı. Ailerin umutlu bekleyişi devam ediyor.

İKİ KİŞİNİN CANSIZ BEDENİ ÇIKARILDI

​İzmir’in Bayraklı ilçesinde depremde ilk iki katının çökmesiyle yan yatan Yılmaz Erbek Apartmanı’nın üst katlarının ekiplerce kontrollü şekilde yıkılmasının ardından akşam saatlerinde yeniden başlatılan çalışmalarda bina enkazında bir kişinin cansız bedenine ulaşıldı.

Erkek olduğu belirtilen cenaze, kimlik tespiti için ambulansla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

-dha

 

video – dha

depremde-hayatini-kaybeden-yasli-kadin-bergamada-topraga-verildi

Depremde hayatını kaybeden yaşlı kadın Bergama’da toprağa verildi

65-saat-sonunda-enkazdan-sag-cikan-minik-elife-boyama-kitabi-verildi

65 saat sonunda enkazdan sağ çıkan minik Elif’e boyama kitabı verildi