in ,

Yılmaz Özdil’in Bodrum’daki villası yarın yıkılacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Yılmaz Özdil’in villasının ardından komşularının da evine mühür vuruldu

yilmaz-ozdilin-bodrumdaki-villasi-yarin-yikilacak

Gazeteci Yılmaz Özdil‘in, Bodrum’un Bitez Mahallesi‘nde eşi Hülya Özdil adına satın aldığı villada, ruhsata aykırı birçok kaçak bölüm olduğu iddia edilmiş ve Bodrum Belediyesi ekipleri evi mühürlemişti. Olayın ardından site sakinleri Özdil’in komşularının evini de şikayet etti. Bugün öğlen saatlerinde Bodrum Belediyesi ekipleri Özdil’in komşularının evine gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından Özdil’in yan komşularının evleri de mühürlendi.

Yarın yıkılacak

Özdil’in evinin yıkımı için Bodrum Belediyesi encümen kararı ile yıkımı onaylamasının ardından yarın evin yıkımının gerçekleşeceği öğrenildi. Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından villadaki kaçak eklentilerin yıkımı için yazılan talimat, Bodrum Belediyesine tebliğ edildi. Yapılan incelemeler ve encümen kararının ardından Özdil ailesinin evinin kaçak olan bölümlerinin yarın ekiplerce yıkılacağı öğrenildi.

Eşi hakkında suç duyurusu

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlük ayrıca, İmar Barışından sonra bile kaçak inşaat yapılmasını gizlediği, yanlış bilgi vererek kamu görevlilerini yanılttığı iddia edilen Özdil’in eşi hakkında ‘yalan beyanda bulunduğu‘ gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İHA

karabaglarda-berber-ve-kuafor-salonlarina-denetim

Karabağlar’da berber ve kuaför salonlarına denetim

bayindir-belediyesinden-hemsirelere-ziyaret

Bayındır Belediyesi’nden hemşirelere ziyaret