Konu hakkında öğrencilere tavsiyede bulunan Dernek Başkanı Tolga Abacı, “YKS’ye gireceklerin hemen kayıt oldukları takdirde YKS’den sonra hemen hem e-sınava ve hem de direksiyon sınavına girebileceklerini söyleyerek en az 2 ay zaman kazanacaklarını belirtti.”

 
KAYIT İÇİN YKS’Yİ BEKLEMELERİNE GEREK YOK

2006 ( gün- ay şartıyla ) ve öncesi doğumluların bu yıl ehliyet alabildiklerini söyleyen Tolga Abacı, “Gençlerimiz hayatlarının geri kalanını etkileyecek bir sınava girecekler. Öncelikle büyük emekler vererek sınava girecek öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyoruz. Gençlerimiz YKS’den sonra özellikle üniversite başlayıncaya kadar ehliyet almak istiyorlar. Fakat ehliyet almak bir süreç ve yaklaşık 3 - 4 ay gibi bir zamanı buluyor.  Bu yüzden önceden kayıt olarak YKS’den sonra hem e-sınavlarını hem de direksiyon sınavlarını tamamlayarak ehliyetlerini alabilirler ve 2 ay zaman kazanabilirler’’ dedi.

50 dereceyi bulan sıcaklarla kuruyan şelale, yağışlarla birlikte yeniden canlandı 50 dereceyi bulan sıcaklarla kuruyan şelale, yağışlarla birlikte yeniden canlandı

Kaynak: Bülten