Yerel seçime sayılı günler kala önemli değerlendirmelerde bulunan Deniz Yücel; “Filiz Başkan bizim gururumuz. Gerçekten çok başarılı bir şekilde belediye başkanlığı yaptı. Bir dönem daha Efes Selçuklu hemşehrilerimize hizmet edecek” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Deniz Yücel, parti binasında yaptığı konuşmada; “Çeşitli sebeplerle kendileriyle birlikte geçmişte yol yürüyen bazı arkadaşlara bakıyorum hem Selçuk’ta hem başka ilçelerde ilk fırsatta makas değiştirdiklerini, başka yollara saptıklarını, belediye başkanlarımızı, belediye başkan adaylarımızı başarısız kılmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını görüyoruz. Geçmişte şöyle şeyler oluyordu. Başka partiye gider, başka partiden aday olur, bağımsız aday olur, sonra tekrar gelir Cumhuriyet Halk Partisi’ne, kapılar da tekrar ona açılırdı. Bu dönem öyle bir şey yok. Genel Başkanımız Özgür Özel de bu konuda çok kararlı. Ben de çok kararlıyım bu konuda. Çünkü bir kere ihanet eden hep ihanet eder. O arkadaşın farklı bir durumu var. Partiden atıldı. Böyle birine Cumhuriyet Halk Partisi’nde yer yok. Bunun ötesinde başka partiye giden, bağımsız aday olan, CHP Belediye Başkan Adayına kaybettirmek üzere kurgu yapan kim varsa CHP’de onlara yer yok” dedi.

Milletvekili Ösen: Kriz mağdurlarının faturayı ödediği bir sistem yaratılmıştır Milletvekili Ösen: Kriz mağdurlarının faturayı ödediği bir sistem yaratılmıştır

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAYRAĞINI BELEDİYEDEN İNDİRMEYELİM

Cumhuriyet Halk Partisi Efes Selçuk Belediye Başkan Adayı Filiz Ceritoğlu Sengel, Efes Selçuk’un değerleri ve Efes Selçuk Belediyesi’nin çıkarları için CHP’nin iktidarının devam etmesinin önemli olduğuna dikkat çekerek;  “Cumhuriyet Halk Partisi Efes Selçuk örgütü güçlü, geçmişine sahip çıkan, değerlerinin ne olduğunu bilen bir örgüttür. Örgüt olarak 2014’te belediyeyi Adalet ve Kalkınma Partisi’ne teslim ettiğinde neler yaşandığını da bilen bir örgütüz” dedi.

Efes Selçuk’un Cumhuriyet Halk Partisi iktidarına ihtiyacı olduğunu kaydeden Filiz Başkan; “CHP Selçuk’ta iktidarda olmazsa Selçuk’un neler kaybettiğini gördük ve yaşadık. Elimizden kreşin gittiğini, otoparkların gittiğini gördük. Meclis üyesi olarak orada olmamızın yeterli olmadığını gördük. İdarenin başında olanların 4- 5 ay emekçilere para vermediğini gördük. Muhalefette olmanın ne demek olduğunu bilen bir meclis üyesi olarak söylüyorum. 10 yıl önce kaybettiğimiz ya da kaybettirildiğimiz noktaya tekrar haiz olmamak adına şimdi biz buradayız. Hep birlikte sokağa çıkalım ve CHP’nin bayrağını belediyeden indirmeyelim” diye konuştu.

Kaynak: Bülten