in ,

Yurt polemiği büyüyor: MHP’li Şahin de katıldı

CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında gerçekleşen sağlık çalışanlarına yurt polemiğine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin  müdahale etti.

baskan-veysel-sahin-birlikte-asacagiz

CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediyesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi arasında gerçekleşen sağlık çalışanlarına yurt polemiğine MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin de müdahale etti.

Şahin konu ile ilgili yaptığı açıklamada Dokuz Eylül Üniversitesi’ne destek çıktı. Türkiye’nin en önemli akademik kurumlarından ve üniversitelerin gözbebeği olan Dokuz Eylül Üniversitesini yıpratmaya çalışmak yaşadığımız şu zor günlerde son derece hatalı bir davranıştır. CHP’nin bu saldırgan tutumunu kınıyorum diyerek açıklamasını sürdüren Şahin şöyle devam etti.

CHP zihniyeti kabul edilemez

Yapılacak çok işimiz var. Tehdit her geçen gün artarak devam ediyor. İzmir Türkiye genelinde virüsün en çok yayılan illerinden biri. Yerel yönetimlerimiz ilk önce buna dikkat etmeli. İzmir gibi büyük bir şehirde virüsün en fazla tutunduğu, Pazar yerlerinin, sokak çöp konteynırlarının, şehrin kalabalık caddelerinin ve toplu taşım araçlarının steril hale getirilmesi için çalışmalı. Oysa bu konular üzerinde değil de karalama kampanyasının içinde olan CHP virüsle savaşımızı sekteye uğratıyor. Bu davranışı kabul edilebilecek bir zihniyet değildir.

Belediye önce çöpleri temizlemeli

Vatandaşlarımızdan bilhassa şehir temizliği ile ilgili çok ihbar ve şikâyet alıyoruz. Paylaştığım fotoğraf lar Karşıyaka Emniyet Müdürlüğünün hemen önündeki sokaklardan çekildi. İnsan ister istemez herkes kendi işine baksın demek zorunda kalıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi gibi dev bir kurum kendi sağlık çalışanlarının geçici konaklama ihtiyacını bilebilecek bir durumdadır.  Ona iş veya görev öğretecek değiliz. Ama görevini yapmayıp işgüzarlık yapanlara da söyleyecek çok sözümüz var” Bu nasıl iştir ki hep her akşam sağlık çalışanlarımızı alkışlıyor, hem de onlar üzerinden polemik başlatıyorsunuz. Biraz samimi olmak, kurumlar arasında ahenkli çalışmayı sağlamak ve ilk önce kerdi üzerimizdeki işleri halletmeliyiz. Durumdan vazife çıkararak sorumluluktan kaçmak görevden kaçmaktır. CHP ve yerel yönetimleri bu bozguncu ve karalamacı tavrından derhal vazgeçmeli kendi sorumluluk sahasında olan birincil vazifelerini yapmalıdır.

Görevden kaçıyor

Sorumlu siyaset ve şuurlu yerel yöneticilik bu değildir. CHP göstermelik ve tribüne oynayan yerel yöneticiliği bırakmalı insanımızın sağlığını ilk ölçekte tehdit eden alanlara yönelmelidir. Cambaza bak diyerek görevden kaçan CHP zihniyetini İzmir sağlığı için büyük bir tehdit olarak görüyoruz. CHP zihniyeti polemiği derhal bırakmalı ve asli yerel hizmet görevlerini aksatmadan yapmalıdır. Virüs savaşında yapacağı en iyi iş işte budur.

 

yasar-kirkpinar

AK Partili Kırkpınar: Dokuz Eylül Üniversite Hastanesi’nde sıkıntı yok

kerem-ali-surekli

AK Partili Sürekli CHP’lilere sert çıktı!