in ,

Yüzbaşı Burak Coşkun çatışmada şehit oldu

Pençe Kartal-2 harekatında şehit olan iki askerin kimlikleri belli oldu. Harekatta Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Harun Turhan‘ın şehit olduğu açıklandı.

yuzbasi--Burak-Coskun-sehit-oldu

Pençe Kartal-2 harekatında şehit olan iki askerin kimlikleri belli oldu. Harekatta Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Harun Turhan‘ın şehit olduğu açıklandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Şehit Muvazzaf Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan için paylaştığı başsağlığı mesajında, “Kahraman silah arkadaşlarımız, 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” ifadelerini kullandı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Pençe Kartal-2 Harekat alanında şehit olan 2 askerle ilgili sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Pençe Kartal Harekat alanında şehit olan 2 askerle ilgili Twitter hesabından başsağlığı açıklamasında bulundu. Şehit askerlere Allah’tan rahmet yaralılara da acil şifa dileklerini ileten Altun, “Kahramanlarımızın mekanları cennet olsun. Başımız sağ olsun. Bölgemizde istikrarı yeniden tesis etmek, Irak’ın kuzeyinden ülkemize yönelecek her türlü terör tehdidini yok edip hudutlarımızın güvenliğini sağlamak ve terörü kaynağında kurutmak amacıyla Irak’ın kuzeyinde Gara bölgesinde bugün itibarıyla Pençe Kartal- 2 harekatı başlatıldı. Irak’ın kuzeyi, yıllardır süren kaostan beslenen terör örgütünün yaşam alanı haline gelmiş, Suriye kriziyle birlikte terör çok daha geniş coğrafyalara yayılma fırsatı bulmuştur. Ülkemizin güvenliği ve milletimizin selameti için Irak’ta da vakit kaybedilmeden harekete geçilmiştir” ifadelerini kullandı.

Daha önce PKK, YPG/PYD ve DEAŞ terör örgütleriyle mücadele etmek için Suriye’ye düzenlenen harekatlarda terör örgütlerinin gücünü ciddi manada kırıldığını belirten Altun, “Barış ve huzurun teminatı olan harekatlarımız ülkemizin güvenliği ve bölgemizin istikrarı için son derece önemlidir. Hain terör örgütü PKK ile yıllardır süren amansız mücadelemiz, izlediğimiz kararlı güvenlik politikaları ve hızla gelişen milli savunma sanayimizle birlikte başarıyla nihayete ermek üzeredir. Türkiye, terörün kökünü kazımaya son derece kararlıdır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi; bedeli ne olursa olsun Türkiye’nin güneyinde devlet kurulmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu amaçla Irak ve Suriye’nin kuzeyinde bir terör koridoru kurulmaması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Muzaffer eyle Allah’ım !” ifadelerine yer verdi.(İHA)

piyade-astsubay-kidemli-bascavus-harun-turhan-sehit-oldu

Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan şehit oldu

yalovada-3-2-ile-sallandi

7.9 büyüklüğünde deprem!