in ,

’Yüzlerce Yıllık Gizli Dil Anadolu Halısı’ ile ödül aldı

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB), 35. Ahilik Haftası’nı Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunarak kutladı

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, “Toplumun hiç tereddütsüz koruması, yaşatması ve unutmaması gereken gelenekleri vardır. İşte ahilik bu geleneklerden biridir” dedi. İzmir’de 35’inci Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında “Şed Kuşatma Töreni” de gerçekleştirildi. Ahilik Yarışması ödülleri sahiplerine takdim edildi.
İzmir Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği(İESOB) Konak Meydanı’nında düzenlenen törene İzmir Vali Yardımcısı Hikmet Dengeşik’in yanı sıra Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, MHP İl Başkanı Veysel Şahin, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı. Törende 35’inci Ahilik Haftası Yarışması’nın kazananları da ödüllerine kavuştu. Ege Telgraf Gazetesi muhabiri Rana Beyza Öztürk, Ahilik Yarışması ’Yüzlerce Yıllık Gizli Dil Anadolu Halısı’ başlıklı haberi Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Öztürk, ödülünü MHP İl Başkanı Şahin’in elinden aldı.

Kılıçdaroğlu: “Benim siyaset anlayışımda herkes kazanacak”

İzmir’de dolmuşla otobüs çarpıştı: Ölü ve yaralılar var!