Zafer Partisi, İzmir İl Başkanı Naşit Birgüvi’nin önderliğinde İzmir il ve ilçelerinde başlatılan kongre ve teşkilatlanma çalışmaları kapsamında bu hafta sonu dört ilçe ile start verdi. 8 Haziran cumartesi günü Karşıyaka ve Menemen ilçelerinin ardından 9 Haziran pazar günü de Çiğli ve Bayraklı ilçelerinde kongreler üyelerin ve delegelerin yüksek katılımıyla ve coşku içinde gerçekleştirildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Devlet Bahçeli’ye bayram tebriği Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Devlet Bahçeli’ye bayram tebriği

Zafer Partililerin oyları sonucu cumartesi günü, Karşıyaka ilçesinde divan başkanlığını İl Başkanı Naşit Birgüvi’nin gerçekleştirdiği kongrede mevcut ilçe başkanı Pınar Adıgüzel yeniden ilçe başkanlığına seçildi. Menemen ilçesinde ise divan başkanlığını İl Başkan Yardımcısı Ali Manav’ın gerçekleştirdiği kongrede İbrahim Çankaya yeni ilçe başkanı oldu. Pazar günü gerçekleştirilen kongrelerde ise Çiğli ilçesinde yine İl Başkan Yardımcısı Ali Manav’ın gerçekleştirdiği kongrede, mevcut ilçe başkanı Burhan İper yeniden ilçe başlığına seçildi. Bayraklı ilçesinde ise divan başkanlığı Genel Merkez GİK üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mahmut Kara tarafından gerçekleştirilirken, mevcut ilçe başkanı Fatih Aydemir yeniden ilçe başkanlığına seçilmiştir.

 Menemen Kongre1

NAŞİT BİRGÜVİ’DEN TEŞEKKÜR MESAJI

İl Başkanı Naşit Birgüvi ise yayınladığı mesaj ile kongrelerini gerçekleştiren dört ilçenin teşkilat mensuplarına yürüttükleri özverili çalışmalar için teşekkür ederken, kongrelerin Zafer Partisi teşkilatları ve ülkemiz için hayırlı olmasını diledi. Bunun yanında yeni seçilen yönetimlere de görevlerinde başarı dileklerini iletti. 

Kaynak: Bülten