in ,

‘Zarar verecek her şeyin karşısına ilk biz dikiliriz!’

Menderes’te hizmet aşkıyla yeniden yola çıktıklarını belirten CHP’li İlçe Başkanı Gizem Ergün, “Heyecanımız ve enerjimiz çok büyük. İlçemizi ve partimize güç verecek çalışmalar yapacağız” dedi

zarar-verecek-her-seyin-karsisina-ilk-biz-dikiliriz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Menderes İlçe Başkanı Gizem Ergün, çalışmalarını ve projelerini Ege Telgraf’a anlattı. 22 Aralık’ta gerçekleşen ilçe kongresinde delegeden güven tazeleyen Ergün, en büyük hedeflerinin yapacakları çalışmalar ile birlik ve bütünlüğü güçlendirmek olduğunu vurguladı.
Yeni dönemde partiyi ve ilçeyi ileriye götürmek amacıyla daha çok proje üretmek ve çalışmalarını artırma hedefleri olduğunu belirterek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Ergün, “Menderes’te bir dönem daha hizmet aşkıyla yola çıktık. Heyecanımız da enerjimiz de çok büyük. Yeni yönetimimizle birlikte ilçemizi güzelleştirecek partimize değer katacak projeler üretmek için canla başla çalışıyoruz. Öncelikle ilçe binamızı yenilemek gibi bir amacımız var. Daha merkezi bir yere taşınmak için çalışmalarımıza başladık, araştırmalarımız sürüyor. Bunun dışında eğitime önem veriyoruz. Konferanslarımız olacak. Şubat ayında bütün vatandaşlarımızın davetli olduğu eğitimler vermek istiyoruz. Eğer programda herhangi bir değişiklik olmazsa Prof. Dr. Kemal Arı ile konferanslara start vereceğiz. Sonrasında hukukçu kimliğimle birlikte Baro ile de bir işbirliği yapılmasını sağlayarak kadına şiddetle mücadele konusunda toplumu bilinçlendirecek konferanslar konusunda belediyemize destek olduk. Önümüzdeki günlerde kadın ve gençlik kolları seçimlerimiz de olacak. Yıllık plan düzenleyecek ve bu plana göre de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. En büyük hedefimiz ilçemizdeki birlik ve bütünlüğü daha da güçlendirmek” dedi.

KADINLAR VE GENÇLERLE…

“Menderes’e baktığınızda eskiden köy olarak nitelendirdiğimiz mahallelerimizde kadınlar ve siyaset arasındaki ilişkiyi sağlamlaştıracak adımlar atmamız gerektiğini görüyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Ergün, “Maalesef ki olması gerekenden çok daha az kadın aktif siyasetle ilgileniyor. Delege yapımıza baktığınızda da kadınların az olduğunu görmek bizleri çok üzüyor. O nedenle de köylerimizde kadınlarımızı siyasette harekete geçirmemiz gerekiyor. Merkezde kadınlar aktif ancak daha kırsal bölgelerimizdeki kadınlarımızla iletişim geçip gücümüze güç katmamız şart. Bu bağlamda ayrıca üyelik sistemini de geliştirerek katılımcı demokrasi anlayışımızı bir kez daha ortaya koyma amacındayız” ifadelerini kullandı.
Siyasetteki genç bir isim olarak gençlere de çok önem verdiğinin altını çizen CHP’li İlçe Başkanı Ergün, “Ben 35 yaşındayım. 2016’da referandum sürecinde siyaset hayatıma başladım. Siyaset içinde yer almaktan, birliktelik ruhu ile hareket etmekten, genç bir insan olarak ülkem ve doğduğum, büyüdüğüm, ekmeğini yediğim yer olan Menderes için çalışıyor olmaktan çok büyük keyif aldım ve gurur duydum. Bizim için memleketimiz her zaman çok önemli oldu. Gençlerimizin de yaşadıkları ülke için faydalı olabilecekleri düşüncesiyle hareket etmeleri gerekiyor. Bizim artık 17 yıldır dayatılmaya çalışılan bu zihniyetten kurtulmamız gerekiyor. Bu nedenle de iktidara yürümemiz lazım. Bu yolda kadınlarla ve gençlerle el ele, kol kola, omuz omuza olmamız şart. Gençlere her zaman kapımız açık, onların her zaman destekçisiyiz. O yüzden gençlerimizi ve kadınlarımızı bizimle yürümeye davet ediyoruz” dedi.

KOORDİNELİ ÇALIŞMA

Yaptıkları her çalışmada Menderes için yararlı adımlar atmaya dikkat ettiklerini ve Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile de uyumlu bir çalışma ortamı yakaladıklarını sözlerine ekleyen Ergün, “Mustafa Başkanımız ve belediyemizle birlikte yönetimimizin uyumlu bir çalışma ortamı yakalaması bizleri gerçekten mutlu ediyor. Seçim döneminde de seçimden sonra da koordineli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük. Başkanımız sağ olsun, bizim görüşlerimize saygı duyuyor ve kritik bir karar alınması gerektiğinde bizi bilgilendirerek ortak aklı hayata geçirmek konusunda elinden geleni yapıyor. Bunun dışında yapacağımız etkinliklerde de belediyemizle işbirliği içindeyiz” diye konuştu.

‘TEMELİ OLAN ELEŞTİRİ…’

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kentin çöp sorunun çözmek ve çöpü ekonomik değere dönüştürmek’ hedefi ile Menderes’te katı atık bertaraf tesisi kurmaya hazırlanıldığını duyurması AK Parti cephesince eleştiriyle karşılanmıştı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ergün, şu ifadeleri kullandı: “Önceki gün muhtarlarımız için yapılan bilgilendirme toplantısına biz de katıldık. Sonrasında da kendi içimizde de bir toplantı yaptık. Bununla ilgili daha sonra bir açıklama yapmayı düşünüyoruz ama vatandaşımız şundan emin olsun: Bizler Menderes’e zarar verecek hiçbir adım atmayız. Kesinlikle ilçemize zarar vermeyiz ve Menderes’e zarar verecek her şeyin karşısına zaten ilk biz dikiliriz. Öncelikle, içi doldurulmamış bir parantez gibi yapılan eleştiriler yerine belki örnek bir tesis görüp, ne yapılacağını anladıktan sonra açıklamalarda bulunacağız. İleride belki bununla ilgili Bergama’da bulunan tesise bir ziyaret gerçekleştirilebiliriz. Bu tesisi gördükten sonra daha net açıklamalarda bulunuruz. Zaten bir önceki dönem belediye meclis üyelerimizin de yurtdışında bu tarz örnek tesisleri incelediklerini biliyoruz. Yapılan toplantılarda da gördük ki, Avrupa’da birçok yerde bu tarz yapıların şehrin göbeğinde hatta turistik alanların dahi içinde olduğunu gördük. Tabi bu ‘Biz bu projeyi istiyoruz’ ya da ‘Mutlaka yapılmalı’ dediğimiz anlamına da gelmemeli. Biz örnek tesisleri inceleyip sonrasında yorum yapacağız. Bu konuda da herkese temeli olan eleştiriler yapmaları konusunda tavsiye veriyoruz.”

‘KAPIMIZ HERKESE AÇIK’

Son olarak, Menderes’e ve partililerine de seslenen CHP İlçe Başkanı Ergün, “Partimizin tamamen birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gereken bir dönemden geçiyoruz. Birbirimizi eleştirmeden önce gerçekten doğru olup olmadığını öğrenip daha sonrasında gerekiyorsa eleştirilerde bulunmamız gerekiyor. Kongre döneminde çok sıkıntılar yaşadık ancak hepsinin üstesinden geldik. Bizim kapımız her zaman herkese açık. Kesinlikle dil, din, ırk, mezhep, görüş kısacası aklınıza gelebilecek hiçbir konuda insan ayrımı yapmıyoruz. Elimizden geldiğince de bu işi yapmaya çalışıyoruz. El birliğiyle de daha güzel işlerin altına imza atacağımıza inanıyorum. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmemiz gerekiyor çünkü ülkemizin her şeyden önce birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Bunu sağladıktan sonra zaten her şey yavaş yavaş rayına oturacaktır” diye konuştu.

Yağmur Gülü / Özel Haber

izmirde-servis-minibusu-otomobille-carpisti-8-yarali

İzmir’de servis minibüsü devrildi: Çok sayıda yaralı var

izmir-ve-ankara-operasyonu

İzmir ve Ankara’da FETÖ operasyonu!