Freni tutmayan TIR, çocuk parkı önündeki araçlara çarparak durabildi Freni tutmayan TIR, çocuk parkı önündeki araçlara çarparak durabildi

Kaza, Ataevler Mahallesi D-100 kara yolu geçişi Ankara istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, aynı istikamette seyir halinde olan K.A. idaresindeki hafif ticari araç, B.D. idaresindeki hafif ticari araç ve E.E. idaresindeki otomobil zincirleme kazaya karıştı. Çarpışmanın şiddetiyle araçlar yolun sağ ve sol şeritlerine savrulurken, hafif ticari araç adeta kağıt gibi ezildi. Kazada, diğer aracın sürücüsü E.E. ve araçtaki sürücü K.A. ile A.D. isimli kadın yolcu yaralandı. Kazayı gören diğer sürücüler araçlarını durdurup yardıma gitti. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulunulmasıyla adrese itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan 3 yaralı çevre hastanelere sevk edildi.

Tedavi altına alınan A.D.’nin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Öte yandan kaza sebebiyle yol bir süre trafiğe kapandı. Polis ekiplerince tek şeritten kontrollü araç geçişleri sağlandı. Kaza yapan araçların çekici vasıtasıyla yoldan kaldırılmasıyla trafik normal seyrine döndü.
Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

Kaynak: İHA