Doğukan EMEKLİ- EGE TELGRAF/ Buca Metrosu yapım çalışmaları nedeniyle 40 yıldır aynı yerde hizmet veren Buca Şirinyer Pazarı, Eski Şirinyer Sahası’nın olduğu alana taşınmıştı. Yeni yere geçen Şirinyer Pazarı esnafı, tezgah alanlarını belirleyecek kura çekim işleminde kavga çıkması sonucu iki haftadır pazarı kuramıyordu. Sorunun çözümü için Buca Belediyesi ve İzmir Pazarcılar Esnaf Odası’nın girişimleri sonuç verdi.

Buca Şirinyer Pazarı Yeni Yeri

Kura işlemi tamamlandı Pazar yeni yerinde kurulacak!

Bugün Şirinyer Düğün Salonu’nda kura çekim işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlayan pazarcılar, 14 Temmuz Pazar günü yeni yerde ilk pazarı kuracak. Ancak pazarcılar, yeni yerdeki bazı alt yapı sorunlarının çözümü için Buca Belediye Başkanı Görkem Duman’dan aldıkları sözün tutulmasını beklediklerini de dile getirdiler.

Kadınlar ondan vazgeçemiyor, en akıllı robotlara meydan okuyor Kadınlar ondan vazgeçemiyor, en akıllı robotlara meydan okuyor

Erişen: Sorun çözüldü, vatandaşımız rahatlıkla gelebilir!

Bucalının en çok tercih ettiği Şirinyer Pazarı’yla ilgili sorunun kura çekiminin tamamlanmasıyla çözüldüğünü aktaran İzmir Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Hamdin Erişen, “Hayırlısı olsun. Pazar esnafımız da mutlu oldu, halkımız da muradına erdi. Sonunda sorun çözüldü. Keşke böyle bir şey yaşamasaydık ama sonunda hayırlı bir şekilde çözülmesine sevindik. Bazı sıkıntılar var. Onların da en kısa sürede çözülmesi için elimizden geleni yapacağız” mesajı verdi.

Kaynak: EGE TELGRAF