CHP’li Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız CHP’li Mutlu: Türkiye’ye örnek bir belediyecilik hikayesi yazacağız

Berna Sever / EGE TELGRAF- Çeşme Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Ekrem Oran, CHP Genel Merkezi’nin bu dönem için Çeşme’de Lal Denizli’yi aday göstermesine dair dikkati çeken bir çıkışta bulundu. Sürece ilişkin Ege Telgraf’a konuşan Başkan Oran, “Mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi toplantısında bir ismi aday gösterdi. Benim bildiğim kadarıyla aday gösterilen isim Urla aday adayıydı. Biz bu hususta arkadaşlarımızla bir araya gelerek ileriki günlerde atacağımız adımları belirleyecek ve ona göre yönümüzü çizeceğiz. Söyleyeceklerim bu kadar” dedi.
Ekrem Oran’ı destekleyen ekibin Denizli’nin aday gösterilmesine tepkili olduğu, bununla ilgili bir eylem hazırlığında olduğu da öne sürüldü.

ESKİ BAŞKAN’DAN ‘ATAMA’ VURGUSU

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan önceki dönem Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç da “Hayırlı olsun. Karar mercii partimizin üst kurullarıdır. Atanıyor… Ön seçim olmayan bir yapı içerisinde bunları atama olarak değerlendirebiliriz. Partimize hayırlı olsun” dedi. Kendisinin başka bir partiye geçebileceğine yönelik iddiaları da yanıtlayan Dalgıç, iddiaları kesin bir dille yalanladı ve “Herhangi bir parti değişikliği gibi bir düşüncem yok” diye konuştu.

Kaynak: EGE TELGRAF