CHP'de erken seçim için yol haritası tartışılmaya başladı.

Erken seçimi halkın talebine bağlayan CHP yönetimi, bunu sağlamaya yönelik politikaları üretecek ve erken seçimin AKP Genel Başkanı Ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı erken gönderecek bir sonuç üretmesi için çalışılacak.

Dikkati çeken anket! Hangi parti birinci oldu! Erken seçim oranı şoke etti Dikkati çeken anket! Hangi parti birinci oldu! Erken seçim oranı şoke etti

"OLASI BİR SEÇİMDEN ÇEKİNMİYORUZ"
Birgün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, CHP kurmayları, "Biz asgari ücretliler, emekliler, Gezi Davası Tutukluları' diyoruz, seçim tartışmasının gündemi gölgelemesini istemiyoruz” değerlendirmesinde bulunuyor. Sokağın talebinin erken seçim olması halinde iktidara baskının artırılacağını kaydeden CHP kurmayları, "Özgüvenli siyaset yapıyor, olası bir seçimden çekinmiyoruz. Ancak 31 Mart’ta partimize verilen sorumluluk kapsamında öncelikle yurttaşın sorunlarını gündemde tutmak istiyoruz" ifadelerini kullanıyor.

ERDOĞAN’IN YENİDEN ADAYLIĞI
CHP Genel Merkezi, "Erken seçim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden adaylığının da önünü açar” eleştirilerine karşı da Anayasa’daki engelleyici hükümlerin tartışılmaz olduğuna dikkati çekiyor. Ayrıca 31 Mart’ın ardından gerçekleştirilen anketlerde CHP’nin oyunun arttığının görüldüğünü kaydeden parti kurmayları, “Yerel seçimlerde birinci parti olmamız tesadüfi değil. Anket verileri de ortada. Erken seçime bakışımız Erdoğan’ın yeniden adaylığı değil, bir an önce görevinin sona ermesi" diye konuşuyor.

Türkiye’nin en temel alanlarda yaşadığı sorunların baş nedeninin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olduğunu ifade eden CHP yetkilileri, şunları söylüyor:

"AYM’nin bozma kararları, bugünkü sistemin ne kadar bozuk olduğunun göstergesi. Bu sistem, rejime kasteden bir sistem. Türkiye’nin tüm kurumlarının içi boşaltıldı, kuvvetler ayrılığı ortadan kaldırıldı. Yasama yok sayıldı. Halkın erken seçim talebini şu anda ölçmek zor ama iktidarın ülkeyi yönetemez hale geldiği de ortada."

Kaynak: Gerçek Gündem