in ,

EYT Resmi Gazete’de yayımlandı, duyan koştu!

İlk etapta 2 buçuk milyon çalışanın emekli olmasına imkan sağlayan EYT Resmi Gazete’de yayımlandı. Başvuru için İzmirliler gün doğmadan SGK önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

sgk-izmirde-basvuru

Nihat Ak-ÖZEL HABER-Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT ilgili düzenlemeleri içeren kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete normal şartlarda her gün gece 00.00’da yayınlanırken, EYT düzenlemesini içeren bugünkü sayı gecikti.

Resmi Gazete 02.00 sıralarında yayımlanabildi. Aynı anda EYT’liler e-devlet’e girmeye çalıştı. Milyonlarca kişinin yüklenmesiyle e-devlet’in ilgili sayfası kilitlendi. EYT ile emekli hayali kuranların başvuru yapma çalışmasında karşısına, “Sistemde yaşanan bir teknik aksaklık nedeni ile işleminiz tamamlanamadı” uyarısı çıktı. Elektronik ortam dışında SGK şubelerine de başvuru yapabileceği bilgisini alan İzmirliler gün doğmadan şubelere koştu. Mesai saati başlamadan SGK önünde uzun kuyruklar oluştu. İlk sıraları alan yurttaşlar saat 02.00 de yola çıktığını söyledi. 02.00 ile 06.00 arasında SGK Şubesi önünde sıraya girebilenler kuyruktaki ilk kişiler oldu.

“SORUN ÇIKMAYACAK” DEMİŞLERDİ

Panik yapmaya gerek olmadığını bir sorunun yaşanmayacağını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin şu açıklamayı yapmıştı, “İlk maaşlar Nisan’da mı olacak?” sorusu üzerine, “Tabii, yasal süreç öyle başlıyor. Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra ilk ayın başında maaşlar müracaatlara göre ödenecek. Panik yapmaya gerek yok. e- Devlet üzerinden müracaat edebilirler, bir sorunla karşılaşırlarsa e-Devlet üzerinden ki karşılaşmayacaklarını zannediyorum, o zaman bizzat giderek müracaat edebilirler. Mart ayı içerisinde bu olur.”

her-bir-binaya-ara-karne-sart

Her bir binaya ara karne şart!

cennetin-kalbine-hancer-sapladilar

İzmir Kuş Cenneti’nin kalbine hançer saplanıyor!