in ,

Sarıkamış Harekatı’nın anma etkinliklerinde otelin tavanı çöktü: Yaralı sayısı 32’ye yükseldi

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde anma etkinliği yapılan bir otelin tavanı çöktü. Sağlık Bakanı Koca, tavanının çökmesi sonucu 32 kişinin yaralandığını belirterek, “Yaralıların 23’ü ayaktan başvurdu, 9 yaralı ambulanslarla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesine nakledildi”

kars-sarikamista-otelin-tavani-coktu-yarali-sayisi-32ye-yukseldi

 Sarıkamış Harekatı’nın 108. yılı etkinlikleri kapsamında Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki bir otelde düzenlenen belgesel gala gösteriminde salonun tavanı çöktü.

Sarıkamış şehitleri anısına ilçedeki bir otelin salonunda gerçekleştirilen programda asma tavanın çökmesi sonucu bazı kişilerin yıkıntının altında kaldığı ve yaralananların olduğu bildirildi.Olay yerine sağlık, polis, itfaiye ve jandarma ekipleri ile çok sayıda ambulans sevk edildi.

Oteldeki kalabalık ekiplerin koordinesinde boşaltıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaralıların sağlık durumları hakkında sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bakan Koca, “Kars Sarıkamış’ta bir otelin tavanının çökmesi sonucu 32 kişi yaralandı. Yaralıların 23’ü ayaktan başvurdu, 9 yaralı ambulanslarla Kars Sarıkamış Devlet Hastanesine nakledildi. Yaralıların genel durumları iyi. Geçmiş olsun.” açıklamasında bulundu.

Hastaneye kaldırılan yaralıları ziyaret eden Kars Valisi Türker Öksüz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, yaralı sayısının 32 olduğunu, birçok vatandaşın ise ayakta tedaviyle taburcu edildiğini söyledi. (NTV)