in ,

Hatay’da iki büyük deprem!

Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04’te 6.4 büyüklüğünde, Samandağ ilçesinde de saat 20.07’de 5.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremlerin afet bölgesi genelinde etkili şekilde hissedildiği öğrenildi

depremin-11inci-gununde-hatayda-son-durum-havadan-goruntulendi

Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı verilerine göre saat 20.04’te merkez üssü Hatay’ın Defne ilçesinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Zeminden 16.74 kilometre derinlikte meydana gelen deprem, Hatay ve çevre illerden de şiddetle hissedildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği illerde enkaz kaldırma çalışmaları sürerken bölgeden korkutan deprem haberleri geldi.

Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04’te yerin 16.7 kilometre derinliğinde ve 6.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

İzmir’de yapı yaşı kaç? İşte, ilçe ilçe rakamlar!

5.8 BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR DEPREM DAHA
Samandağ ilçesinde saat 20.07’de bir deprem daha oldu. 5.8 büyüklüğündeki depremin yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği öğrenildi.

Samandağ’da saat 20.13’te 3.9 büyüklüğünde, saat 20.14’te de 4.5 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Depremler afet bölgesi genelinde etkili şekilde hissedildi.

İzmir’de depremden en çok etkilenecek bölgeler!

AFAD’DAN UYARILAR
Depremlerin ardından AFAD’dan uyarılar yapıldı. AFAD’ın Twitter hesabındaki paylaşımda ‘Önemli’ notuyla “Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girmeyin. Riskli binaların çevresinde bulunmayın. Doğru bilgi için resmî kaynakları takip edin” uyarıları yer aldı.

 

aksenerden-secim-tarihi-aciklamasi

Akşener’den ‘seçim tarihi’ açıklaması

enkazzzz-hatay

Hatay’da 6.4 büyüklüğünde deprem sonrası Vali Doğan’dan açıklama!