Gülen yüzler Meryem Erkul, Melike Dinçerol, İlayda Yağan, Simna Saylan, Mine Durak, Murat Karaüzümlüler orada. Diş Hekimleri Zeynep Köksal, Didem Selçuk ile Şeref Öral da Sarnıç'taki Ventaclinic'te. B...

Gülen yüzler Meryem Erkul, Melike Dinçerol, İlayda Yağan, Simna Saylan, Mine Durak, Murat Karaüzümlüler orada. Diş Hekimleri Zeynep Köksal, Didem Selçuk ile Şeref Öral da Sarnıç'taki Ventaclinic'te. Başhekimliğe, klinik sorumlu hekimliğine bizim futbol hakem hocamız, birlikte maça çıktığımız Şeref Öral getirildi. Doğru tercih, başarılar dilerim. Saygın spor insanıdır, yılların da dentisti. Hekimliğe 1982'de, hakemliğe 1986'da başladı. Mükemmel insan Halil Erdoğan (merhum) hocamızın kursunu bitirme onuruna erişenlerden, rahmetle, şükranla. 1982'de de Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun oldu. Hekimlikle, hakemliği birlikte yürüttü. Gözlemciliğe başlamadı, benim gibi. İdealisttir, aydındır. Kurs dönem arkadaşları arasında Aykut Gümülü, Rıfat Kınay, Selahattin Dereli gibi isimler var, devreler. Adının hakkını veren Şeref hocama ve ekibine başarılar, kolaylıklar diliyorum.

BUĞUÇAM, YEŞİLTEPE, BENLİCAN

Spor sanattır, sanat spordur. Hamaset yapmıyoruz, boşa yazmıyoruz. İkisi de iç içe, kenetlenmiş. Sporu ve sanatı sevenden zarar gelmez, bu da aşikâr. Okunmamış gazete eski değildir, denir ya. Üzerinden biraz zaman geçse de yazmadan geçemeyeceğim, aklımdan çıkmıyor ki. Efendim, şöyle ki. 2 Şubat Perşembe akşamıydı, evet evet 50 gün önce konser vardı, Güzelyalı Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Merkezi'nde. Sık sık giderim, giderdim. Konak Belediyesi Hilmi Değirmenci Semt Merkezi Korosu'nun Türk Sanat Müziği Konseri. Yılların emektar şefi Güven Yağtu usta, virtüöz, sunucu Ayşe Ertürk harikaydı. Yazacaktım ki elim ermedi işte. 4 gün sonra da deprem felaketini yaşadık içimden gelmedi. Bekledim, sabrettim. Kafamda yazdım, iş ekrana yansıtmak kaldı. Oldu da. Kısmet bugüneymiş. Hayat sadece top değil, keman da saz da söz de var. Koroda, soloda mükemmel sesler. Dede, anneanne, babaanne, anne, baba, emekli, emektarlar. İçlerinde biri var ki. Hem de 88 yaşında maşallah. 2 evlat 5 torun. Eşini yıllar önce kaybetmiş Fatma Buğuçam teyzem, öyle bir okudu ki. Hem de makam hicaz, 'Kanaryam güzel kuşum, ben sana vurulmuşum' güfte, beste Mustafa Nâfiz Irmak'ın. Medeni cesaretle sahneye çıkan Fatma teyzemize, üstadıma. Kalbinde, bacaklarda sorun yaşayan ve de evinde tedavisine devam edilen Göztepe Spor Kulübü'nün kadın yöneticilerinden, şair Kamile Yeşiltepe ablama, üstadıma. Hastanede tedavi gören bestekar, şair Yalçın Benlican üstadıma. Acil şifa diliyorum, geçmiş olsun. Sizler başımızın tacısınız. Sevgi ve saygılarımla.

CEMİL'İME SANİYE TEYZEME

Cemil Koç, şehidim, canım kardeşim. Futbol sahalarında saha komiseri olarak görev yaptı aşkla şevkle. Emniyet mensubu idi, özel harekatçı. Geçici olarak gittiği yerde, şehit mertebesine ulaştı. Arkadaşları da unutmuyor, unutmayacağız. Unutulacak gibi de değil ki. Gaziemir'de mevlit okundu, dualar okundu, lokma dağıtıldı. Topladı yine ekibi Cemil'im, maç vardın sanki. Çok sayıda isim katıldı, birkaç ismi yazayım dedim. Erkan Kart, Metin Ergün, Servet Kaya, Selçuk Sezer, Ali Dağçeviren, Hakan Pazan, İlker Aygün, Murat Dişçi. 7 yıl olmuş vay be. Acıya dayanamadı, 4 gün sonra da anneciği Saniye Koç teyzemizi kaybetmiştik. Nurlar içinde yatsınlar, mekanları cennet olsun. Vatanımız, insanımız için canlarını verenlere rahmetle, şükranla. Minnettarız.

BOSTANLISPOR HADDİNİ AŞTI

Ee ne de olsa başında spordan anlayan, sporu bilen, sporla nefes alan aradaki prosedürleri de içine sindirmiş bir başkan var; Avni Erboy. Ekibi de sağlam, tıpkı kendi gibi. Dinliyor, takip ediyor, düşünüyor, uyguluyor. Sonuç da ortada işte. İzmir'de kendi halinde bir kulüptü, yine kendi yağıyla kavruluyor ama. Maşallah aldı başını gidiyor. İzmir'den çıktı, sporcuları, başarılarıyla Türkiye'nin gündemine oturdu. Süleyman Seba ne ise Cavit Ölçer ne ise Avni Erboy başkanım da, o. Aynı yolda emin adımlarla gidiyor, yürüyor, koşuyor. Gecesini gündüzüne katıyor. Ayrıca futbolda Altınordu ne ise amatör branşlarda Bostanlıspor da o. Haddini yani sınırları aştı artık. Ülke dışındaki organizasyonlara katılıyor, hem de özel davetli olarak. KKTC’deki uluslararası oryantiring şampiyonası, Karşıyaka Sanat Derneği Türk Müziği Korosu ile Bulgaristan’daki Uluslararası Korolar Festivali ve şimdi de sırada Budapeşte'deki Halk Oyunları festivaline daveti geldi, 28-31 Temmuz'da ülkemizi temsil edecekler. Organizasyonun başı Aleksandar Mojsoski. Bulgaristan ile Kuzey Makedonya’dan da davet var, resmileşmesi an meselesi. Bostanlıspor Halk Oyunları Antrenörü Cengiz Gündoğan da emek verenlerden, 'kısa zamanda çok yol aldık diyor'. Çok doğru. Ekipteki halk dansları sevdalılarımız da heyecanlı. Yolu, çizgisi doğru olanlara hastayım, iyileşmeye de hiç niyetim yok.