'Sporcudan iyi muhtar olur' diye yazmıştık, buyrun. İyi insan olmak, şart bu hayatta. Fani her şey, anlık. İyi insanlıktan, ondan bundan dışlanınca, kazık yiyince vazgeçmemek gerek. İyilik bulaşıcıdır yararlı mikroptur, bakteridir, kötülük ise virüstür. Hasta yapar, yatırır. Anlamazlar ki 'Suçum neydi ne oldu bana, birdenbire' deyiverir, gerçekten kaçar. Kötülük unutulmaz, iyilik unutulur. Unutulsun amaan boş veeer. Ne var bunda, sen iyilik güzellik yap da. Gerisi de vızıltı. Hayat öğretir, nasıl olsa. İlk gençlik yıllarım, 90'lar. Uyumaya yer, zaman yok, çalış çalışabildiğin kadar. Pişman değilim. Nice güzel insan tanıdım, yaşadım, gördüm. İyiler de var bu hayatta. İyi ki varlar, az da olsa liyakatli insanlar sayesinde dönüyor bu dünya.  Haber yaptım, hakem olarak maçlarına çıktım. O zaman da vardı kötü insanlar, çok kötü başkanlar, kötü ruhlu seyirciler. Bu kadar değildi. Coşkun Evin başkanlığındaki komiteme Hüsnü Özdemiroğlu, Fethi Gördük, Murat Badal ile Fatih Tanfer hocalarıma özellikle söylerdim, 'Beni SHÇEK maçlarına verin' diye. Popüler, medyatik, isim yapmış değil, dikkatinizi çekerim. Onlar da sağ olsunlar, verdiler. Yaptım ben bunu hiç de pişman değilim. 'Bu çocukları size ezdirmem, seyircinize de şov yapıp azdırmayın' derdim. Yaşamımın en güzel maçları oldu, skor değil spor önemli olan. İnsan kazanmak çok güzel, iyilik güzellik mutlaka er geç kazanır. Hepsi iş güç sahibi oldu, torunu olan bile var. Muhteşem kadronun takım kaptanı Davut Şen kardeşim, memur emeklisi şimdi o bir muhtar. İyiliğe güzelliğe bakar mısınız, çok sevindim. Onur ve guru duydum.

ADAM OLACAK ÇOCUKLAR, OLDULAR

1990'da Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu futbol takımı başladı. Yurt evlatları oynadı, hepsi bünyeden. Kenetlendiler, 'Biz bize yeteriz' dediler. Kulübün ilk başkanı dönemin SHÇEK İzmir İl Müdür Yardımcısı Murat Çevik. 1 yıl tüm bürokratik, evrak kâğıt işlerini çözdü, çalıştı yani. 1991'de 'Kimsesizlerin kimsesi', 'Kadir baba', güzel insan Kadir Akbulut başkanlığı devraldı. Yıllarca emek verdi. Karşıyaka'daki kurum müdürlerinden, eğitimcilerinden Milli hakem Bekir Öcal hocamla, Abdullah Bozca'yı, 3.başkan Rıdvan Önem'i unutmayız. Hepsi liyakatli, vicdanlı insan evlatları, Allah razı olsun. 2017'de dernek de kurdular. İlk başkan Erdal Elmalı'ya selam olsun. Şu an Kıral Yavuz başkan, Mehmet Dacık, Sinan Çelikdemir, Nevzat Yuca, Mustafa Türk, Erdal Şirinoğlu ile Remzi Çakır İzmir Yetiştirme Yurtları Yurt Kardeşliği Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nde hep beraber yarınlar için emek veriyorlar. O günler geçti gitti bitti demiyorlar, gönül dostlarını iyi günde de kötü günde de bırakmıyorlar. Kıral kardeşim, başkanım oynadı, oynattırdı, antrenörlük de yaptı. Adında 'I' harfi vardır. 'Kıral' diye yazılır, 'Kral' diye okunur. Altay'da rahmetli Hüseyin Barışcan hocamın 'civciv'lerindendir sevgili Kıral, kimseyi kırmaz.

KAPTAN DAVUT,  MUHTAR SEÇİLDİ

Davut Şen, dönemin ele avuca sığmaz takım kaptanı. İyi topçuydu, o teknik şimdi olsa. Süper Lig'de oynar, kimler kimler BAL'da oynuyor ya. Bornova Belediyespor, Keçiörenspor'da oynadı, 1991'de bir başladı SHÇEK'e. Hiç bırakmadı,'Yurt Kardeşliği'ni. Zor zamanda destek olanları unutmadı. 27 yıl devlet memurluğu yaptı, geçen yıl emekli oldu. Güzelbahçe'nin Yelki'nin çok sevilen sakinidir.  Şen, adı güzel, kendi güzel Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarlığı'na seçildi. Şimdi görün Davut kaptanımı, muhtarımı. Liyakatli geldi, hak yemez, yan gelip yatmaz, nice sporcular da çıkaracak. Davet edildim gidemedim üzüldüm, yazayım dedim. Gideceğim ama. Hocaların hocası Sabahattin Koludar hocam, yakın zamanda kaybettiği 60 yıllık arkadaşı Servet teyzemi ziyarete gitti, Güzelbahçe'ye. Sağ olsunlar hocamı da aldılar, o da yüksünmeden muhtarımızı makamında ziyaret etti, başarılar diledi. Mehmet Yalçın, Sabahattin Koludar, Kadir Akbulut, Kıral Yavuz, Ömer Yalçın ve de Mehmet Ataseven ile. Hepinize üstün başarılar diliyorum, ekiple buluşma ümidiyle. Bir insan, bir dünya. İnsanız, hepimiz aynı yurttayız, yaşatanlar var olsun...