Çamdibi'nin evladı, göçmen çocuğu İzmir'imin gururu Hüseyin Eroğlu. Altınordu'da yaptıkları ortada, ancak Süper Lig apoleti takamadı. Şimdi Samsunspor'da harikalar yaratıyor. Kim teklif ettiyse, kimin...

Çamdibi'nin evladı, göçmen çocuğu İzmir'imin gururu Hüseyin Eroğlu. Altınordu'da yaptıkları ortada, ancak Süper Lig apoleti takamadı. Şimdi Samsunspor'da harikalar yaratıyor. Kim teklif ettiyse, kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum. Bilirim tanırım tam da Hüseyin hocamın, kardeşim kişisel yapısına uygun bir kenttir Samsun, takımdır Samsunspor. Atamızın şahlanışından belli. İkinci İzmir gibidir. İklim, halk, yaşantı, futbol geçmişi, kentin adını taşıyan takım ve de muhteşem arma. Renkler de kırmızı-beyaz var mı ötesi. 300.maçına çıktı Eroğlu. Kutlarım, 4 ile başlayan rakamları da görürüz, umarım, inşallah. Samsunspor'u çıkarırsa da kısmetse, seneye de devam etmeli. Milli Takımımız için hoca arayacaklarına, elin vizyonsuzlarını başımıza getireceklerine. Buyrun işte kendi öz evladımız burnumuzun dibinde. Bu alemde hamlığı kalmadı. Süper Lig'de de biraz daha pişsin ama yanmasın. 400.maçın ardından da Ay-Yıldız takımımızın başında. Neden olmasın ? Hakkıdır.

ERDEM, ZEKİ İLE HÜSEYİN

Tarihi foto, Yıl 1975. Ahmet Çelenay hocama rahmetle. Sevgili Erdem Özkayımoğlu ile Zeki Yalçınkaya kaptanlarıma sağlık dilerim. Zeki hocam ilk resmi maçına çıkmanın gururunu yaşıyor. Ne kadar dik bir görünüm değil mi ? Erdem kaptanım, örnek sporcu başımın tacı ağabeyim yine her zaman olduğu, tevazu. Yetiştikleri kulüpler niye göreve getirmez bunu anlayamıyorum. İkisi de İzmirspor'dan yetişme, Zeki hocam da Karşıyakalılık da var. Evi de orada. Niye kulübe, takıma göreve davet edilmezler. İki futbolcu keşfetseler fena mı olur ? Onlar ki koklayarak iyi kavundan anlar gibi, futbolcuyu iki dakika top sürsünler anlarlar. Kulüp, takım ruhu Erdem - Zeki ikilisinde var ah bir yönetimlerde olsa. Boşuna unu elemiş eleğini asmış, İzmir'i bilmeyenlere muhtaç kalmayın. Özünüze dönün, özünüze.

ALEX GİBİSİ YOK Kİ

Adına derbi denen maçı izledim. Halil Umut Meler 5.derbisine çıktı. Hem iyi hem kötü. Bir makineye bırakmadılar, rutin, manuel atandı. Taş olsa çatlar bu kadar yüklenilmez. Olabileceği, yapabileceği kadar maç yönetti. Bundan iyisi Şam'da kayısı. Zira başka hakem kalmadı memlekette, tebrikler. Hakem olmayanları buralara kadar getirdiniz bir de FİFA yaptınız olacağı bu. Süper Lig kadrosuna alıyorsan, hepsi bu maça çıkabilmeli. Ver de göreyim veremezsiniz. O zaman neymiş hakkedene hakkını vereceksin, o kadar. Meler hakkıyla çıktı, çıkıyor. Yolu açık olsun. İstifa kelimesini pek seven taraftar, yönetimi istifaya davet etti. El insaf yahu. Abubakar'a bir şeyler fırlatanlar, adamı hırslandırıp kahraman yapanlar. Asıl Sizler istifa edin. Fenerbahçe - Beşiktaş derbi haftası nedeniyle müsabaka öncesi beIN SPORTS'da 2000'den bugüne kadar olan sezonlardaki ikişer maçın gollerini izledim. Heykeli dikilen Alex De Souza gerçekten büyük futbolcu imiş. Faul yapıldı, faul hakem devam ettirdi harika avantaj. Alex itiraz etmedi, yan gözle bile bakmadı. Kalktı pozisyonu takip etti. Dönen topta da kaleciyi çalımladı, buyrun gol. Fenerbahçe'ye bizlere böylesi gerek, ara ki bulasın. Gelmez ki Alex gibisi. Geçmiş olsun geçmişte kaldı.

UYMA BÜYÜKLERİNE ARDA

Arda Güler, yıldız adayı. Daha yıldız olmadı. Çok yetenekli tamam da. Ah bir ağabeylerine benzeme çalışmasa. Her pozisyonda balıklama atlıyor, sere serpe uzanıyor yere. Saha toprak olsa, yüzü gözü yarılacak. İtiraz etmeye, hakemin üzerine yürümeye başladı. Hatta ayakkabısını çıkardı, hakeme gösterdi. Ayağına basmışlar yani. Hatta ayakabası fırlamıyor, kendi çıkarıyor. Fırlasa bile bağcıklar iyi bağlanmamış demek. Ayakkabının topuktan ayrılması, faulün ispatı mı ? Kaldı ki eğildi bağladı. Öyle şiddetli faul olsa topuğa basıp bağcığı bağlayamazsın. Maça hazırlık, iyi futbol bağcıkla başlar.