Ünlülerin güzellik tercihi ‘HIFU’

Özgen YILDIRIM
14 Şubat 2021

Zamanın izleri aynalara yansırken, bizler geçmişin hayaline seyredalıyoruz… Zaman… Bize tecrübeler, yeni anlar, yeni insanlar kazandırsa da kaybettirdikleri de azımsanamayacak kadar fazla…
Peki, bu kaybettiklerimizi tekrar kazanmak imkansız mı?
Hiç sanmıyorum!
Bugün size başarılı bir uygulamadan bahsedeceğim: HIFU!
High Intensity Focused Ultrasound yani HIFUülkemizde ise yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason olarak biliniyor. HIFU’nun daha yaygın halde kullanımı ise fokuslu ultrason şeklindedir. O yüzden bu yazımız aynı zamanda Fokuslu Ultrason nedir sorusuna da yanıttır. Ses dalgaları ile yapılan bir tedavi yöntemi olup, dünyanın en etkili cilt toparlama ve cilt gençleştirme uygulamasıdır.
HIFU Tedavisi, cildi sıkılaştıran, gençleştiren, kaldıran ve toparlayan bir tedavi yöntemidir. Vücut dokularının derin katmanlarını hedef alır. Kolajen üretimi ve yenilenmeyi sağlar. Ameliyatsız yüz germe olarak da ün yapmış olan HIFU, cerrahi bir müdahale değildir.
Bu tür sorular da yine HIFU yaptırmaya karar verenlerin merak noktası. Temiz bir cilde yapılması gereken bu uygulamasında öncelikli olarak cilt temizlenir. Ardından uygulama yapılacak bölge için bir haritalama yapılır ve HIFU başlığı haritalandırılan bölgeye uygulanır. Acı hissiyatı kişiden kişiye farklılık gösterebileceği gibi uygulanan bölgeler arasında da farklılıklar yaşanmaktadır. Bu tür durumlar için ise anestezi kremi ile tedavi yapılacak kişi önceden rahatlatılmaktadır.
Günümüzün en popüler ve etkili cilt toparlama işlemi olarak bahsedeceğimiz HIFU, dünya çapında yüksek müşteri memnuniyeti sağlamış durumdadır. Bir çok ünlü isim tarafından da kullanılan fokuslu ultrason (HIFU), ciltte azımsanmayacak oranda toparlama sağlar. Değişimi ve farkı anlamak için herhangi bir çaba sarf etmezsiniz. Uygulama yapılan kişiler üzerindeki değişimler inanılmaz boyutta olabilmektedir. Sağladığı faydaları sıralamak gerekirse cilt germe, sıkılaştırma, kırışıklıkları giderme, cilt kaldırma ve toparlama şeklinde bahsedebiliriz. Bu sayede daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün. Tek bir uygulamanın ardından cilt altında yenilenme süreci hemen başlar, işlemden hemen sonra bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Ancak net sonucun ortaya çıkma süresi 45-60 gün sonradır. Uygulama sonrası cilt her geçen gün daha da iyi görünmeye başlar, 1 ay sonra etkiler gözle görünür hale gelir, 2 ayın sonunda ise sonuç gözlenmeye başlar.
Özellikle yüz bölgesi için revaçta olan HIFU, formunu kaybetmiş tüm bölgeler için uygulanabilir. Yüz, boyun, gıdı, dekolte, bacak, kol gibi bölgelere sıkça uygulanmaktadır.
Bu tarz medikal estetik uygulamaların doktor gözetiminde yapılmasında yarar var.
Sağlıklı günler dilerim…

Türk Sineması’nın ‘kötü’ adamı: Erol Taş

corona-virusunde-dikkat

Herkesin doktor ve siyasetçi olduğu günleri yaşıyoruz!