Herkese yoğun geçen bir haftanın ardından merhaba… İlk olarak size geçtiğimiz akşam katıldığım özel bir davetten bahsedeceğim.

Biliyorsunuz, Monreve Grup’un geçtiğimiz yaz açtığı ve çok sevilen Monreve Alaçatı ile zincirin ilk halkasını oluşturduğu turizm yatırımları hız kesmeden devam ediyor.

Bu kez, Fransızca’da “Benim Hayalim” anlamına gelen Monreve Grup’un sahipleri Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ve eşi Monreve Grup Yönetim Kurulu Başkanı Merve Arkas yeni yatırımlarını Montiano Mistral’de açtı.

Monreve Alaçatı’nın içinde konumlanan ve İtalyan mutfağından seçkin bir gastronomi deneyimi yaşatan Monreve Alaçatı, burada topladığı beğeniyle İtalya’nın eşsiz şarap bağlarından ve birbirinden özel lezzetlerinden alınan ilhamla başlayan yolculuğunun ikinci adımını İzmir’de, Montiano Mistral ile atmış…

Akdeniz ve İtalyan mutfağından harmanlanan yemeklerin yanı sıra, bu özel yemeklerin eşlikçisi Lucien Arkas Bağları’nın benzersiz aromalara sahip ödüllü şarapları ile sofistike bir deneyim sunan Montiano Mistral’de reçeteler, Montiano Alaçatı’da olduğu gibi Şef Osman Sezener’e ait…

Montiano Mistral, logosundaki ay kızının hikayesinden esinlenen Dolunay Geceleri, Sevgililer Günü’nden En Uzun Gece etkinliğine, Deniz Mahsulleri Haftası’ndan Şarap Tadım Günleri’ne birçok etkinliğe ev sahipliği yapacakmış… Grubun gelecek planları arasında ise Monreve Torbalı ve Monreve Patisserie var.

pakize-sukann

Arkas Holding Kurumsal İletişim Direktörü Berna Sipahi yine çok güzel bir etkinliğe imza atmış. Meslektaşım Banu Şen ile o gece ikram edilen birbirinden özel lezzetlere hayran kaldık. Bu güzel projede emeği geçen herkesi kutluyorum.

İtalyan mutfağının Türkiye’de kabul gören lezzetlerini şık bir atmosferde misafirlerle buluşturan Montiano Restoran’larında, farklı lezzetleri aynı masada tadabilir, ulaşılabilir ve kaliteli lezzet deneyimini, farklı dokuların olduğu bu mutfakta siz de deneyimleyebilirsiniz.

banu-sen-pakize-sukan-berna-sipahi

lucian-merve-arkas

Masa Restaurant İstinyePark İzmir’de ‘Kışa Merhaba’

Size bahsedeceğim diğer bir etkinlik ise Harmoni Network olarak İstinyePark’ta yer alan Masa Restaurant’da düzenlediğimiz ‘Kışa merhaba’ yemeği olacak.  Dünyanın dört bir yanından en lezzetli tariflerin geniş bir yelpazede misafirlere sunulduğu Masa Restaurant’ta gerçekleşen etkinlikte İzmirli ünlü influencerlar ile yepyeni kış menüsünü deneyimledik. Neslihan Yalırgav, Deniz Sarıhanoğlu, A. Buğra Tokmakoğlu, Melisa Akpolat, Neslihan Kalkan, Simay Tokatlı, Gizem Gezer, Ezgi Ergenç, Meral Kaçamer, Ayça Aydın, Cemre Mantar, Sibel Erdoğdu, Serpilay Salkım ve Gülşah Gemici’nin yer aldığı etkinlikte Şef Bülent Kaya’nın hazırladığı özel kış menüsü misafirlere sunuldu. Başlangıç olarak konuklara Masa Restaurant’ın imza kokteyllerinden olan dill kokteyli ikram edildi.

masaaa

Büyük beğeni toplayan kokteylin ardından enginar kalbi, ana yemek olarak somon salata, yaprak bonfile, pideli köfte, tatlı olarak da balkabağı cheesecake ve profiterol sunuldu. Büyük beğeni toplayan lezzetlerin ardından konuklar bol bol fotoğraf çekildi ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sizin de henüz yolunuz düşmediyse en yakın zamanda farklı ülke mutfaklarına ev sahipliği yapan Masa’nın benzersiz menüsünü denemeyi sakın ihmal etmeyin. Haftaya görüşmek dileğiyle…