Benioff, X hesabından yaptığı paylaşımda, OpenAI’dan ayrılan araştırmacılarla ‘Einstein‘ adlı yapay zeka platformunda çalışabileceklerini belirtti.

Sunulacak imkanlardan bahseden Benioff, OpenAI’ı bırakanların e-posta yoluyla özgeçm göndermesini istedi.

Sürücüsüz taksiler bir yayaya çarpınca yasaklandı Sürücüsüz taksiler bir yayaya çarpınca yasaklandı

OpenAI yönetim kurulunun cuma günü yaptığı açıklamada, yürütülen inceleme sürecinin ardından Altman’ın görevden ayrıldığı belirtilerek, “Yönetim kurulunun artık Altman’ın OpenAI’a liderlik etmeye devam etme becerisine güveni yok” denmişti.

ABD basınında yer alan haberlerde, Altman’ın yeni bir yapay zeka şirketi kurabileceği veya OpenAI’a geri dönebileceği aktarılırken, bazı OpenAI çalışanlarının Altman’ın yeniden CEO olarak göreve getirilmemesi durumunda istifa etmeyi düşündüğü kaydedilmişti.

Microsoft CEO’su Satya Nadella ise Altman’ın yeni bir gelişmiş yapay zeka araştırma ekibine liderlik etmek üzere Microsoft’a katılacağını bildirmişti.

OpenAI çalışanları, mevcut yönetim kurulundan istifa etmesini istemiş, kurulu görevlerinden ayrılmak ve şirketin en büyük yatırımcısı Microsoft’ta çalışmak üzere Altman’ı takip etmekle tehdit etmişti.

Şirketin çoğu çalışanı, OpenAI’ın yönetim kuruluna hitaben, ‘şirketin misyonu ve çalışanları için yeterlilik, muhakeme ve özen eksikliği olan kişilerle çalışamayacaklarını‘ belirten bir mektup imzalamıştı.