Ege Telgraf Gazetesi Muhabiri Nihat Ak'ın haberine göre; ‘‘Efeler kenti’ Ödemiş, önemli bir fuara ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ödemiş Ticaret Borsası önderliğinde EFR Fuarcılık’ın düzenleyeceği sektörel etkinliğe Kaymakamlık, Belediye, ticaret ve esnaf odaları ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu katkıda bulunacak.

Ödemiş Ticaret Borsası’nın Tekstil Fabrikası etkinlik alanındaki fuar 18 Nisan’da açılacak. Ödemiş Tarım, Hayvancılık ve Makinaları Teknolojileri Fuarı, iklim değişikliği yaşayan tüm coğrafyalara hitap edecek. Geleneksel ve modern tarımın tüm süreçlerinin yer alacağı organizasyonda traktör ve tarım makineleri, hasat ve paketleme araçları, drone ve sensör teknolojileri, akıllı tarım yazılımları, tohum, fide, fidan, sera, sulama, ilaçlama, bitki besleme ve gübreleme sistemleri, yem ve yem bileşenleri, canlı hayvan ekipmanları, veterinerlik hizmetleri, et ve süt  endüstrisi, görücüye çıkacak.

Marble İzmir 29. kez kapılarını açıyor Marble İzmir 29. kez kapılarını açıyor

Tarim1

SON TEKNOLOJİ GELİYOR

Sürdürülebilir akıllı tarım temasıyla Ödemiş Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nı gerçekleştireceklerini vurgulayan EFR Fuarcılık genel müdürü Muhammed Baykal, “Yaşadığımız iklim krizi, pandemi ve deprem felaketleri, gıda güvenliğinin önemini derinleştirdi. Üretim maliyetleri artan, tedarik zincirleri kırılan gıdada büyük fiyat artışları yaşandı. Sürdürülebilir inovatif, akıllı tarımla nesillerimizin ekonomik, sosyal ve çevresel refahını güvence altına almak zorundayız. Çoğalan nüfusun, alım gücü düşen kesimin daha iyi besinlere olan ihtiyacını sürdürülebilir nitelikteki tarım uygulamalarıyla karşılamak zorundayız. Bu hedefle tarım ve hayvancılık alanındaki son teknolojiyi üreticimizin ayağına taşıyoruz” dedi.

‘HERKES KAZANACAK’

Fuarın paydaşlarının karlı çıkacağını vurgulayan Baykal, “Üretim ve üretici odaklı bir organizasyonu gerçekleştireceğiz. Öncelikli hedefimiz, çiftçi girdi maliyetini düşürmek, verimliliği artırmak, tarımda dijitalleşmek ve akıllı tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak olacak. Tarım, Hayvancılık ve Makinaları Teknolojileri Fuarı ile Ödemiş Türkiye'nin dört bir yanından gelecek katılımcı ve ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. Dört gün süreyle sektörün kalbi Küçük Menderes’te atacak. Çiftçiler, Hayvan Yetiştiricileri, Zirai işletmeciler, veteriner hekimler, ziraat ve gıda mühendisleri, zooteknistler, gıda işleme ve ürün sanayi yöneticileri, market, restoran, otel, catering firmaları ve yöneticileri, gıda toptancıları, dağıtım ve pazarlamacıları, hayvancılık sektörü yatırımcıları ilgi gösterecek. Fuar kapsamında düzenleyeceğimiz B2B organizasyonu, fuarımızın marka değerini yükselterek iş ve ticaret için fuarımızı tercih eden herkesin kazancını artıracaktır. İlçe ekonomisine ciddi anlamda kazanç sağlayacağız. Tüm fuar paydaşlarımız mutlu olacak. Fuar projemizin hayata geçmesine önderlik yapan Ödemiş Ticaret Borsası’na, iş birliği yapan Kaymakamlık, Ticaret Odası, Ziraat Odası, esnaf odaları, mesleki birlik ve sivil toplum kuruluşlarına sektörümüz adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: EGE TELGRAFMuhabir: Nihat AK