Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın eşi Esma Esad'a geçtiğimiz günlerde lösemi teşhisi konulmuştu. Ardından da Esma Esad'ın hayatını kaybettiği iddia edildi. Dünya basınında geniş yankı uyandıran bu habere ilişkin Tasnim News, iddiaların resmi kaynaklarca doğrulanmadığını duyurdu.

ESAD ÖLDÜ DENİLDİ ANCAK RESMİ KAYNAKLAR SUSKUNDU

Tasnim News'de yer alan habere göre, Esma Esad'ın ölümüyle alakalı resmi kaynaklardan herhangi bir paylaşım yapılmadı. Tasnim News'in yayımladığı haberin detaylarında şu noktalar dikkat çekti:

"Esad'ın eşinin ölümüyle ilgili ne haber?

Bu haberi henüz hiçbir resmi kaynak doğrulamadı. Bu haber ilk olarak Suriyeli muhalif haber sitesi Sham Plus tarafından yayımlandı. Ancak Şam'daki Tasnim muhabiri bu iddianın herhangi bir resmi kaynak tarafından doğrulanmadığını bildirdi."

İran'da deprem: 4 ölü 120 yaralı İran'da deprem: 4 ölü 120 yaralı

ESMA ESAD’IN ÖLMEDİĞİ DUYURULDU

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın eşi Esma Esad’ın hayatını kaybettiğine ilişkin çıkan haberler bir süre sonra yalanlandı. Beşar Esad’ın lösemi tedavisi gören eşi Esma Esad’ın hayatını kaybettiği iddiasına Baas Partisi tarafından yalanlanarak, iddiaların, ‘asılsız’ olduğu belirtildi.

Al Arabiya’nın aktardığına göre partinin açıklamasında, ‘asılsız haberlerin dolaşıma girdiği’ belirtildi. Sosyal medyada yayınlanan açıklamada, ‘haberlerin yalnızca güvenilir kaynaklardan alınması gerektiği’ uyarısı yer aldı.

Kaynak: Oda TV