İzmir Ticaret Borsası (İTB) Başkanı Işınsu Kestelli ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, bugün tamamlanan 79. Genel Kurul'da TOBB Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.  Geçtiğimiz dönem İzmir'i temsilen TOBB yönetiminde yer alan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Başkanı Mahmut Özgener, yeni dönemde kendi isteğiyle görev almadı. İzmir, Birlik seçimlerinde aynı zamanda tarihi bir ilke de imza attı. Işınsu Kestelli, 79 yıllık tarihinde TOBB Yönetim Kurulu'na giren ilk kadın temsilci oldu. İzmirli Başkanlar, seçimlerin ardından TOBB seçimlerini ve yeni dönemle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

'TOBB'DAKİ TEMSİLİNİN ARTMASI BENİM İÇİN GURUR VESİLESİ'

İZTO Başkanı Mahmut Özgener, "Dünya ve Türkiye ekonomisinde çok fırtınalı bir dönemde İzmir'i temsilen bulunduğum TOBB'da, iş hayatının güçlü kalması için gereken tüm sorumlulukları almaya gayret ettik. Bu dönem kendi isteğimle görev almadım. Yeni dönemde kentimizi temsilen TOBB Yönetim Kurulu'na giren Işınsu Kestelli ve Ender Yorgancılar'ın da aynı anlayışla İzmir ve Türkiye için elden gelen her şeyi yapacağına inancım tam. Kentimizin TOBB'daki temsilinin artması benim için ayrıca bir gurur vesilesi. Dostlarıma başarılar diliyorum" dedi. İTB Başkanı Işınsu Kestelli de "Türk iş dünyasının çatı örgütü olan TOBB'da İzmir'i temsil etme fırsatı bulduğum için çok memnunum. Öncelikli gündemim, Türkiye'de tarım ve hayvancılığın tüm bileşenleriyle stratejik sektör olarak önünün açılmasına gayret etmek olacak. Bu tasarrufu için TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'na müteşekkirim. İzmir'de örnek bir dayanışmayla çalıştığımız dostlarım Mahmut Özgener ve Ender Yorgancılar'a da verdikleri destek için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

'DAHA GÜÇLÜ BİR TEMSİLLE ÇATI KURULUŞUMUZUN YÖNETİMİNDE YER ALMAK GURUR VERİCİ'

EBSO Başkanı Ender Yorgancılar ise "TOBB, Türk iş dünyası için çok önemli bir kurum. Bir dönem aradan sonra yeniden ve daha güçlü bir temsille çatı kuruluşumuzun yönetiminde yer almak gurur verici. Ülkemizin sanayiden tarıma, ticaretten turizme her alanda dengeli bir büyümeye ve üretim kaslarını güçlendirmeye ihtiyacı var. Bu amaca hizmet için İzmirli tüm sivil toplum kuruluşlarıyla omuz omuza yürümeye devam edeceğiz. Mahmut Başkan'a yaptığı hizmetler için çok teşekkür ediyorum. Şimdi biz Işınsu Başkan'la ülkemiz ve İzmir'imiz için çalışmaya devam edeceğiz. Kentimize ve Türkiye'ye hayırlı olsun." (DHA)