Güneş ve Mars bu hafta Yay burcuna geçiş yapıyor.

Yay burcu uluslararası ilişkiler ile ilgili, felsefe eğitim seyahatler anlaşmalar ve sözleşmeler ile ilintilidir. 22/23 Kasım ile sabah saatlerinde ya da günün yarısında Güneş Yay burcuna geçiş yapar. 23 Kasım saat 01.10 ile Güneş’in Yay burcuna geçişi ile 4 Kasım’da Mars da Yay burcuna geçiş yapıyor. Devamında uluslararası ilişkilerdeki gerginliklerin daha geniş alana yayılması olayların büyümesi gerginliğin aksiyonun büyümesi gündeme gelecektir.

27 Kasım İkizler dolunayı haritasında ve 13 Aralık Yay yeniayının haritasında da Mars başrolde olacak görünmekte.

Kişisel haritalarında Mars’ları veya diğer önemli gezegenlerde Yay veya İkizler burcunda dizilimi bulunan kişiler önemli süreçlerden sorumluluklardan geçeceksiniz.

Ülke haritalarında ve önemli yöneticiler üzerinde gündemimiz yoğun olacak ve bu isimler ise Türkiye, İsrail, ABD, Filistin, Rusya, İran, Lübnan görünmekte tam savaş hattı ve devlet yöneticileri …

Yay burcun da Güneş ve Mars’ın Satürn ile sert açısının en aktif ve etkili olacağı 22/25 Kasım tarihleri ile devamında politik ve uluslararası ilişkilerde agresyona dikkat etmemiz gerekecektir.

Hafta genelinde bu tarihlerde gecikmeler engellemeler sınırlar ile karşılaşabiliriz seyahatlere görüşmelerinize anlaşma ve sözleşmelerinize araç ile trafik kazalarına agresyonlarına dikkat ediniz.

5 dk sonra hatırlamayacağınız kimse ile muhatap olmayın.

Venüs ile şiron arasında gerçekleşen 180’lik açının etkisi ile devamında Ay’ın da karşıt açısı ekleniyor ve ilişkilerde ortaklıklarda yaralanmalar ihanet ve sona giden hareketler ile karşılaşabiliriz. İletişim kurarken daha dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Güneş/Mars ve Plüton arasında gerçekleşen iyicik açının aktifleştiği 21/22 Kasım tarihleri atmak istediğiniz önemli adımlar ve önemli isim ve kişilerle yapılacak görüşmeler ve anlaşmalar sözleşmeler ve başvurular için bu tarihler kullanıma uygundur. Adımlarınızı güçlendirebilir ve köklendirebilir büyütebilir ilerleyebilirsiniz.

Haftalık burç yorumları ile devam ediyorum ve burç yorumları için emek veren öğrencilerim Gülperi Gümüşay ve Zeynep Ünal’a teşekkür ederim ☺️

Haftalık burç yorumlarınızı yükselen /Güneş ve ay burcu olarak okuyabilirsiniz🎈

 

20- 26 Kasım 2023

Koç ve Yükselen Koç: Biraz sıkılmış hissederek kendinizi dinlemek isteyeceğiniz bir hafta başlangıcı olabilir. Sorumluluklarınızın fazla geldiği, yükünüzün çok olduğu hissi sizi sıkıntıya sokabilir. Eğitim, yurtdışı konuları ya da seyahat programlarınız varsa engellerle, sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konularla ilgili üşengeç şekilde hareket etmemenizde fayda var. Eğitim ya da yabancı dil ile ilgili ani ödemeleriniz söz konusu olabilir. Hafta ortasında eşinizle ya da ortak iş yaptığınız kişilere karşı tepkisel ya da fevri çıkışlara dikkat. Karşınızdaki kişi ile ilişkinizde dengeyi sağlamakta zorlanıp, bencilce tutumla farkında olmadan haksızlık yapabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili güzel gelişmelerle karşılaşabilir; çalışmalarınızın yöneticilerinizden destek aldığını görebilirsiniz. Finansal konularda şanslı dönüşlerle karşılaşabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa: Kariyeriniz ve işiniz gündemde başlıyorsunuz haftaya. Ortaklı işlerinizde, ticari konularda sizden daha donanımlı olan kişilerden destek görebilirsiniz. Arkadaş çevrenizde canınızı sıkacak diyaloglarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Gizli kalmış bazı konular artık çok da gizli kalamayabilir. İnandığınız değerleri fikirleri sorgulayabilirsiniz ve sosyal ilişkilerinizde azalmaya gitme fikri oluşabilir. Miras, nafaka gibi konular bu aralar fazlaca gündem oluşturabilir. Bu konularda harekete geçerken sakin ve konuları çok dağıtmadan ilerlemenizde fayda var. Borçlanmalar, ödemeler konusunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Kredi gibi alternatifler düşünüyorsanız süreç çok da rahat ilerlemeyebilir. Hafta sonuna doğru sağlığınıza dikkat.

İkizler ve Yükselen İkizler: Gündelik işler ve çalışma hareketliliği sizi epey zorlamış, enerjinizi İkisi arasında dengeyi sağlamak için harcamış olabilirsiniz. İşinizle alakalı konular zihninizi meşgul edebilir. Kariyerinizle ilgili sorumluklar fazla geliyor gibi hissedebilirsiniz. Bu zaman zarfında eşinizin ailenizin desteğine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak partnerinizle fikirsel problemler söz konusu olabilir. Özellikle eğitim, hukuk, seyahatler ya da inançsal konularda uzlaşmaya varmak, fikirlere saygı duymak, ortak karar vermek güçleşebilir. Ortaklı iş yapıyorsanız ya da danışmanlık hizmeti veriyorsanız birbirinizi anlamakta zorlanabilirsiniz. Her iki tarafta kendi fikri konusunda ısrarcı davranabilir. Mantıkla hareket etmeye çalışmalısınız. İşinizle ilgili finansal konularda hareketlenmeler olabilir. Hafta sonuna doğru çocuğunuzla alakalı canınızı sıkacak gündemlere dikkat etmelisiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Aşk hayatınızda partnerinizle kalıcı adımlar gündeminizde olabilir. Çocuğunuzun eğitim hayatı ile ilgili olgun kişilerin desteğini görebilirsiniz. Size keyif veren konularda ya da hobilerinizle ilgili sorumluluklar geliştirebilirsiniz. Ancak planladığınız bir eğitim var ise engellerle karşılaşabilirsiniz. İşler olmasını istediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Yurtdışı, hukuki, seyahat konularında yaptığınız girişimlerde sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu konularda planlı ve stratejik hareket etmek avantaj sağlayabilir. Aile içinde anne ve babanız arasında bazı gerilimler yaşanabilir. Çalışma ortamınızda anlaşmazlıklara ve tartışmalara dikkat. Bazı konularla ilgili farkındalıklarınız oluşabilir. Olayları gereğinden fazla büyütüp abartılı tepkiler vermemenizde fayda var. Sağlığınızla ilgili de dikkatli olmalısınız. Günlük akışta zorlanabilir aile bireylerinden destek görebilirsiniz.

Aslan ve yükselen Aslan: Borçlanmalar ve bunların ödemesi konusunda zorlanma yaşayabilirsiniz. Aile ya da eşinizden gelmesini beklediğiniz destek gelemeyebilir. Evinizle ilgili uğraş gerektiren işlerin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Ama yapmış olduğunuz alışverişlerinizde fazla açılmış ve bunların ödemesini planlamada sıkıntılı durumlar söz konusu olabilir. Mirassal konularınız varsa olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Çocuğunuz bir hobisi ile ilgili gündeminiz oluşabilir. Kardeş, kuzen ya da komşu gibi yakın çevre ile ilgili gerginliklere dikkat. Hukuksal konular gündeme gelebilir. Kariyerinizle ilgili atacağınız cesurca adımlar çalışma hayatınızda değişim ve dönüşümü beraberinde getirebilir. Finansal konularda riskli yatırım kanallarına ilginiz varsa dikkatli olmanızda fayda var. Ani ve iyice düşünmeden girişimlerde bulunmamanızı ve tavsiye ederim.

Başak ve Yükselen Başak: Çalışma ortamınızda iletişimsel konularda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Gizli kalmış konular gündeminize gelebilir. Babanız ile iletişiminiz artabilir ve birbirinizi anlamakta zorlandığınız konularda yapıcı gelişmeler, yaraları saran tarzda söylemler olabilir. Yaşça büyük bir aile bireyi ile ilgili sağlıksal konular gündeme gelebilir. Eğitim, sosyal medya ve ticaret gibi konularda atacağınız adımlar destek görebilir. Bu hafta yakın çevrenizle ve aile bireylerinizle eşinizin arasında gerginlikler olabilir, arada birbirine paslanan işler ağırlık, isteksizlik yapabilir. Ortak paydada buluşmakta zorlanılabilir. Eğitimsel ya da hukuksal konularla ilgili ödemeler söz konusu olabilir. Seyahat planlıyorsanız onunla ilgili ödeme planları yapabilirsiniz. Evinizle ilgili değişim, tadilat, düzen, yenileme ile ilgili giderleri abartmamanızda fayda var. Emlak alım-satım konularınız gündem oluşturabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu haftaya “Hayır” diyemediğiniz, daha önce çatışma yaşadığınız bir alanda ara buluculuk yapmak zorunda kaldığınız bir durumla başlayabilirsiniz. Maddi konularla alakalı kayıplar, kaygı, endişeler ve düşüncesiz harcamalara açık bir haftadasınız. İletişim kurarken kalp kırmaya veya sizin kalbinizin kırılmasına müsait bir hafta, o yüzden olaylara itidalli yaklaşmakta fayda var. Evlilik konuları gündeme gelebilir. Eski ilişkilerinizden adım, haber alabilirsiniz. Ortaklı çalıştığınız işlerden yana dikkatli davranmanız iyi olur. Dikkat eksikliğinden kaynaklı kazalar, sakarlıklar, ani öfke patlamalarına açık süreç yaşayabilirsiniz. Para kaybına karşı (hırsızlık, parayı kaybetme, koyduğu yeri bulamama gibi) önlem almanız iyi olacaktır.

Akrep ve Yükselen Akrep: Bu hafta sağlığınıza çok dikkat etmelisiniz. Ertelediğiniz veya gözden kaçırdığınız bel, böbrek, kadın doğum, kalp konularıyla alakalı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. İlişkilerinizden yana problemleri çözmek için adım atmanız gereken bir zamandasınız. Daha fazla ertelemek, sorunlarınızın büyümesine sebep olabilir. Duygularınızla hareket ederken abartıya kaçmamanızda, sizden yardım istemeyenlere fazlasını vermeye çalışmaktan kaçınmanızda fayda var. Bu hafta konrolcülüktense akışa bırakmak, kısıtlayıcı olmaktansa toparlayıcı yapıda olmakta fayda var. Zamanı yönetmekten yana planlı ilerlemenizde fayda var.

Yay ve Yükselen Yay: Bu hafta ödem, kilo artışı, yemek konusunda kontrolü kaybetmeye meyilli olabilirsiniz aman dikkat 😊 aile ve yuva konularından yana şanslı, rahat hissedeceğiniz, belki aile kurma konusunda daha ılımlı yaklaşacağınız zamanlardasınız. Ancak evli olan yaylarda bilinçaltındaki kaygılı durumları sanki gerçekmiş gibi yaşayıp eşe yansıtma durumu görünüyor. Bu da aranızda gerginlik yaratabilir. Hafta sonuna doğru dışarı çıkabilir, kalabalık aile ve sosyal ortamlarda bulunabilirsiniz. Ancak aileleri tanıştırma, söz, nişan gibi durumlar için uygun bir hafta değil aman dikkat.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: bu hafta arkadaş ve sosyal çevrenizle vakit geçireceğiniz, onların sorunlarına çözüm bulacağınız bir haftadasınız. Ancak bunu yaparken duygusal yaralanmalara, gizli saklı işleri öğrenmeye müsait bir dönem. Fazla güven vermektense kendinizi koruyarak ilerlemeniz iyi olur. Kariyer ve maddi konulardan yana gelen fırsatları değerlendirirseniz avantajlı olacağınız günlerdesiniz. Eş ailesi ve kardeş- kuzen- yakın çevreyle alakalı problemler yaşayabilirsiniz. Bu durum daha çok sizi arada kalmanız olarak etkileyecek gibi görünüyor.

Kova ve Yükselen Kova: Bu hafta güzellik, estetik, dış görünüşünüzle alakalı adımlar atmak isteyebilirsiniz. Daha çok kendinize döndüğünüz ve kendinizi keşfetmek isteyeceğiniz günlerdesiniz. Kariyer, yurtdışı ve üniversite/yüksek lisans konularından yana zorluk yaşamak veya bu zorlukları neden yaşadığınızı öğrenebileceksiniz. Hukuken çözüm bulmak için avukat yolları gözükebilir. Hafta sonuna doğru maddi konularda sıkıntılar, kaynaklarınızı yönlendirmekte zorluk yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizle maddi konularda sorunlar, onlar için beklenmedik harcamalar yapabilirsiniz. Duygusal ilişkilerinizde ani çıkışlara ve yanlış anlaşılmalara izin vermemek için net açıklamalar yapmanızda fayda var. Onun dışında ilişkilerden yana bir sıkıntı yok 😊

Balık ve Yükselen Balık: iş ve ilişkilerinizden yana hareketli günler yaşayabilirsiniz. Özgüven depolaması yapıp, emin olduğunuz şeylerin arkasında durmanızda fayda var. Kariyer ve iş hayatınızda yeni bir işe başlama, geri dönüş alma, iş değişikliği yapma gibi dönüşümlerin yaşanacağı haftadasınız. Maddi konularda gelir artışı, sorumluluklarınızın artması, on parçaya bölünüp her şeyi halletme çabasına girme durumunuz olabilir. Bu süreç sizi içinize dönme isteğine sürüklese de artık kabuğunuzdan çıkma zamanı. Eğer çok sıra dışı bir şey yaşanmazsa bu haftayı hem güzel hem verimli hem de şansınız yaver giderek geçirebilirsiniz ama hafta sonuna doğru bu süreç yerini sıkıntılara bırakabilir. Hafta başını değerlendirmek o yönden iyi olacaktır.