in ,

100 yıllık ‘Bomonti Bahçeleri’ yeniden canlanacak

İnşaat sektöründe 25. yılını dolduran Türkerler İnşaat, Mahall Bomonti İzmir projesiyle şehre yeni bir soluk katmaya hazırlanıyor.

turkerler-mahal-bomonti

Şehrin tam merkezinde, içerisinde birçok sosyal imkan bulunduran Mahall Bomonti İzmir, sağlık, eğitim merkezlerine olan yakınlığı ve ulaşım ağlarına olan bağlantılarıyla kentin yeni çekim merkezi olmayı hedefliyor.

Turkerler-Holding--Yonetim--Kurulu-Baskani-Kazim-Turker

Bomonti Ailesi tarafından 1912 yılında kurulan fabrikanın arazisinde yer alan proje, tarihi dokuyu koruyup canlandırmasıyla da adından söz ettiriyor. Titiz bir çalışma ile 9 tarihi binanın korunarak sosyal etkinlikler için uyarlandığı proje, 1900’lü yılların başında şehrin sakinlerinin bir araya gelerek sosyalleştiği 100 yıllık Bomonti Bahçeleri’ni de yeniden canlandırmış olacak. Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, “Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden inşaat sektöründe Türkerler Holding olarak, İstanbul, Ankara ve İzmir’de fark yaratacak karma projeleri hayata geçiriyoruz. Ankara’da yer alan ve yaşamın başladığı Mahall Ankara ve İzmir’de yükselmeye başlayan Mahall Bomonti İzmir, Türkiye’nin önemli projeleri arasında yer alıyor.” dedi. (Haber Merkezi)

seramige-yeni-bir-soluk-ile-dunyaya-imza-atiyor

Seramiğe yeni bir soluk ile dünyaya imza atıyor…

avrupanin-kultur-baskenti-madrid

Avrupa’nın kültür başkenti: Madrid