in ,

152 yıldır olduğu gibi yine Türk Kızılay sahada!

Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, yaklaşık 140 gönüllü ve profesyonel ekiplerle gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi

Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılay, İzmir’de yaşanan 6.9 büyüklüğündeki depremin ardından da yaraları sarmaya devam ediyor. Afetin yaşandığı günden bu yana Türk Kızılay’ın sahada yerini aldığını belirten İzmir Şube Başkanı Kerem Fahri Baykalmış, Ege Telgraf’a özel açıklamalarda bulundu.
“Bölgede yaklaşık olarak 140 gönüllümüz ve genel merkezimizden gelen profesyonel ekiplerimizle beraber saha çalışmalarını sürdürüyoruz” diyen Baykalmış, “Özellikle depremde evleri yıkılarak mağdur olan vatandaşlarımızın gıda gereksinimlerinin karşılanması noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Zaten İçişleri Bakanlığı ile Türk Kızılay bu konudaki planlamada paydaş. Başta gıda olmak üzere vatandaşlarımızın battaniye ihtiyaçlarının giderilmesi yönünde de çalışmalarımız var. Her gün aşevimizde ürettiğimiz sıcak yemeklerimizi gerek afet bölgesinde çalışma yapan ekiplerimize gerekse ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz” ifadelerini kullandı.

BAKLİYAT VE HİJYEN SETİ

Açıklamalarında İzmir halkına da duyarlılıkları nedeniyle çok teşekkür ettikleri vurgusunu yapan Başkan Baykalmış, “Herkes çok ciddi bir teveccüh göstererek yardım noktasında hem kurumlarımıza destek oluyor hem de ihtiyaç sahibi insanlarımıza ulaşmaya çalışıyorlar. Türk Kızılay, alanda yapmış olduğu çalışmaları hem kayıt esasına göre planlıyor hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için tasnif yaparak sürdürüyor. Gıda gereksinimlerinin karşılanması için bakliyatlara, hijyen setlerine ihtiyaç duyuyoruz. Bunlarla birlikte münferit olarak destek vermek isteyen vatandaşlarımız ulaştırmak istedikleri bağışları Türk Kızılay noktalarına bırakabilirler. Kızılay şubemiz 8 ilçemizde var ancak şu anda özellikle Bayraklı bölgesindeki deprem alanına teveccüh gösteriliyor. Onlardan ricamız deprem alanındaki Kızılay çadırlarına bu emanetleri teslim etmeleri. Gerekli tasnif işlemi yapıldıktan sonra bizler bu malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız” dedi.
Türk Kızılay olarak 7 bin haneye gıda çeki dağıtımı da planladıklarını belirten Baykalmış, bu desteklerin önümüzdeki hafta başlayacağı bilgisini de verdi.

3 AYRI NOKTA ÖNERİSİ

Bayraklı’daki deprem bölgesine ulaşamayan vatandaşların Buca Afet Deposu’na, Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’ndaki hizmet noktasına ya da Alsancak’taki İzmir Şube’ye giderek yardımlarını iletebileceklerini de sözlerine ekleyen Baykalmış, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız da AFAD tarafından tespit ediliyor. Bununla beraber deprem bölgesinde zarar gören vatandaşlarımız Türk Kızılay İzmir Şubesi’ne ulaşırlarsa bizler de emanetlerimizi onlarla paylaşırız. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bize 421 47 88 numaralı telefon hattından ulaşabilirler. Yine yardımcı olmak isteyen vatandaşlarımız da aynı numaradan bizi arayabilirler” diye konuştu.

Aydın Çetinkaya / Özel Haber

tuikin-asgari-ucret-onerisi-belli-oldu-kaynak-yenicag-tuikin-asgari-ucret-onerisi-belli-oldu

Doğanlar Apartmanı’ndan cenazesi çıkanların kimliği belli oldu! Aile artık yok…

kucukyumuk-ailesi-de-doganlardaki-enkazin-altinda

Küçükyumuk ailesinden acı haber: Bir aile yok oldu, geriye bu kare kaldı