in ,

28 yaşındaki sumo güreşçisi koronadan öldü

Japonya’da 28 yaşındaki sumo güreşçisi Kiyotaka Suetake korona virüsünden öldü. Diyabet hastası olan Kiyotaka’nın ülkede 20’li yaşlarında korona virüsünden ölen ilk kişi olduğu belirtildi.

28-yasindaki-sumo-gurescisi-koronadan-oldu

Japonya’da 28 yaşındaki sumo güreşçisi Kiyotaka Suetake korona virüsünden öldü. Diyabet hastası olan Kiyotaka’nın ülkede 20’li yaşlarında korona virüsünden ölen ilk kişi olduğu belirtildi. Japonya’da 28 yaşındaki sumo güreşçisi Kiyotaka Suetake korona virüsünden öldü. Şobuşi ismiyle tanınan Kiyotaka’nın ülkede 20’li yaşlarında koronadan ölen ilk kişi olduğu belirtiliyor.

Japonya Sumo Birliği (JSA), aynı zamanda diyabet hastası olan Kiyotaka’nın ilk olarak 4 Nisan’da ateşinin çıktığını ama semptomları kötüleşene dek test yaptıramadığını açıkladı. Ancak dört gün sonra hastaneye yatırılan ve 19 Nisan’da yoğun bakıma alınan güreşçinin çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdiği belirtildi.

JSA Başkanı Hakkaku, “Bir aydan uzun süredir bu hastalıkla mücadele etmenin ne kadar zor olduğunu tahmin bile edemiyorum ama bir güreşçi gibi cesurca dayandı ve son ana kadar savaştı” dedi.

idlib-guvenlik-zirvesi

Sıcak gelişme: Turuncu kategoride aranan terörist sağ yakalandı

izmirde-orman-yangini

İzmir’de orman yangını: 2 yangın söndürme helikopteri ve 6 arazöz…