in ,

31 dilekçe verdi çözüm bulamadı

Gültepe’de çalışan vatandaş 31 kere HİM’e yazdı, defalarca CİMER’i aşındırdı.

31-dilekce-verdi-cozum-bulamadi

İşi nedeniyle her gün Gültepe’ye gidip gelen Seyfettin Fidan, son duraktan binip son durakta indiği otobüs ulaşım takvimine uymayınca çareyi kapı kapı gezmekte buldu.

45 numaralı Gültepe Gümrük hattı yüzünden iş yerinde adının ‘Geç kalan personel’e çıktığını söyleyen Fidan, 3 ay gibi bir sürede Hemşehri İletişim Merkezi’ne (HİM) otobüslerle ilgili 31 şikayet başvurusunda bulundu. Ağustos ayından bu yana otobüsü kullanmak zorunda olan vatandaş, burada çare bulamayınca fiilen belediye meclisine gidip söz istedi. Yetkililerin kendisini dinlemediğini aktaran Fidan, son olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne başvuru yaptı fakat burası bile çözüm olmadı.

‘ARTIK BIKTIK’

Her sabah NARBEL’den yola çıktığını ve Gültepe son duraktaki iş yerine ulaştığını söyleyen Seyfettin Fidan 45 Numaralı Gültepe Gümrük arasında çalışan otobüs hattı nedeniyle zor günler yaşıyor. Otobüslerin saatlerine uymadığını söyleyen vatandaş, “Bu otobüs saatlere uymadığı için ciddi şekilde zor durumlar yaşıyoruz. 45 numaralı hattın en büyük özelliği saatinde gelmiyor olması. Trafik ya da arıza gibi sorunlar nedeniyle bir gecikme değil yaşanan. Çünkü ilk durakta binip son durakta iniyorum. Otobüsler saatinde sefere çıkmıyor. Merkezi yerlere giden hatlar saatinde çalışıyor. Gültepe’ye giden bu otobüs ise sürekli geç kalıyor. Daha kenarı da köşede kalan bir mahalle diye mi böyle bilemiyorum. Ancak artık bıkma noktasındayız. Bölgede oturan ve otobüsü kullanan vatandaşların pek çoğu haklarını şoförde aramaktan ileriye gitmiyor. Ama ben bu süreçlerle ilgili başvurabileceğim tüm kamu kuruluşlarına ve yetkili kişilere birçok başvuru yaptım” dedi.

‘MECLİSE KATILDIM’

Fidan yaşadığı sorunla ilgili bir vatandaş olarak hukukun sunduğu hemen tüm yolları denemiş ancak bir sonuç elde edememiş. Hemşehri İletişim Merkezi (HİM)’ne defalarca başvuruda bulunduğunu aktaran Seyfettin Fidan, “Her başvuruma, aynı kelimeleri aynı düzen içinde dizerek cevap verdiler. HİM’e üç aydan bu yana 31 kere başvuruda bulundum, 45 numaralı otobüs hattını 17 kere şikayet ettim. Her şikayetimde dönüş aynı şekilde oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in İnstagram hesabına yazdım, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun instagram hesabına ulaştım. Ancak hiçbir geri dönüş alamadım. Büyükşehir Belediyesi’nin meclisine giderek söz istedim. Fakat buradaki toplantılarda da vatandaşların söz alma hakkı bulunmuyormuş. Burada da sesimi duyuramadım. Hiçbir bürokrat ya da partili de gelip ilgilenmedi. Doğrudan beni CİMER’e yönlenirdiler, son çare olarak geçtiğimiz günlerde bende oraya başvurdum. Bu bile çare olmadı” ifadelerini kullandı.

‘BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL’

Yaşadığı sorun nedeniyle adının iş yerinde geç kalan personele çıktığını söyleyen Fidan aile hayatının da bozulduğunu söyledi. Vatandaş şöyle konuştu: “Bu nedenle adım iş yerinde geç kalan personele çıktı. Asla saatinde işe yetişemiyorum. Aile hayatım etkileniyor, sosyal hayatım etkileniyor, iş hayatım etkileniyor. Ben hak yemek istemem bu nedenle bu otobüs zamanında, doğru şekilde hizmet verdiğinde memnuniyet bildirimi de yapıyorum ilgili kuruma. Bir vatandaş olarak bu hale düşmek, sesimi duyuramamak beni üzüyor. Biz bu kentin vatandaşı değil miyiz? Gültepe’de de insanlar oturuyor, çalışıyor. Kentin daha merkezi noktalarında bu tür sorunlar yaşanıyor mu? Kimsenin derdi bağcıyı dövmek değil. Ancak İzmir’e de bu durum yakışmıyor. Lütfen bu sorun artık çözülsün.”

Kaç şikayeti var?

45 numarayla ilgili 17 adet şikayeti var.
46 numarayla ilgili 2 adet şikayeti var
Aynı zamanda 45’le ilgili 3 adet de memnuniyeti bildirimi var.
Tüm şikayetlerine cevap verilmiş.

Utkucan Akkaş/Özel Haber

kayip-balikcinin-cesedine-ulasildi

Kayıp balıkçının cesedine ulaşıldı

cesmeli-turizmcilerden-yilbasi-icin-erken-rezervasyon-uyarisi

Çeşmeli turizmcilerden yılbaşı için erken rezervasyon uyarısı!