in ,

6-7 Haziran’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

1 Haziran’da başlayan normalleşme sürecinin ardından vatandaşlar 30-31 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceğini merak ediyor

6-7-haziranda-sokaga-cikma-yasagi-olacak-mi

Türkiye 1 Haziran itibariyle yeni normalleşme sürecine girdi. Son olarak 30-31 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı, 15 ilde geçerli olmuştu. 28 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile toplantı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplantının ardından bazı yasakların devam edip bazı yasakların esnetileceğini açıklamıştı. Daha sonra da İçişleri Bakanlığı, 30-31 Mayıs tarihlerinde uygulanmış olan 14 büyükşehir ve Zonguldak illerinde geçerli olan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin genelge yayınlamıştı. Geçen bir haftanın sonunda vatandaşlar 6-7 Haziran’da sokağa çıkma yasağının tekrar olup olmayacağını merak ediyor.

Haziran’ın ilk hafta sonunda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusunun cevabı henüz yanıtlanmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak açıklama sonucunda, bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı belli olacak.

Haber Merkezi

yuz-yuze-egitim-1-gun-ertelendi

MEB’den flaş açıklama: Telafi eğitimleri 31 Ağustos’ta başlayacak, 3 hafta sürecek

18-yas-ve-altindakiler-sokakta-olmanin-tadini-cikardilar

18 yaş ve altındakiler, sokakta olmanın tadını çıkardılar!