in , ,

Ahmet Ferahlı Parkı yenilendi

Efes Selçuk’un kentsel kimliğini yansıtan mekânlardan biri olan Ahmet Ferahlı Parkı yenilendi.

ahmet-Ferahli-Parki-yenilendi

Efes Selçuk’un kent merkezini kapsayan projenin Ahmet Ferahlı Parkı’nda yapılan düzenlemelerden daha fazlasını kapsayacağını belirten Başkan Sengel“ Bu parkta bulunduğumuz alanın yanı sıra Sevgi Yolu’nu da kapsayan daha büyük planlarımız var. Şimdilik pandemi nedeniyle sadece bazı düzenlenmeleri gerçekleştirdik. Gerçek projemiz kente farklı bir vizyon kazandıracak, daha büyük bir proje olacak” dedi.

Ahmet Ferahlı Parkı’nda yapılan çalışmaların Efes Selçuk Belediyesi’nin öz sermayesi ve personelin özverili çalışmalarıyla tamamlandığının altını çizen Başkan Sengel; “ Burada bulunan banklar ve büfe tamamen çalışanlarımızın elinden çıktı. Burası buram buram alın terinin olduğu, emeğin ve öz sermayenin kullanıldığı bir alandır. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Sengel, Ahmet Ferahlı başta olmak üzere parkın yapımında ve işletiminde emeği geçen Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bütün başkanlarına ve yönetimlerine de teşekkür etti.

BİR NEFES OLACAK

Ziyaret sebebiyle Efes Selçuk’ta bulunan CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Türkiye’yi betonlaşmanın ve doğayı içine almayan bir şehirleşmenin sardığını belirterek;  “ Yaşadığımız zorlu pandemi sürecinde  burada insanın ruhuna değen bir nefes aldım.  Bir avuç toprak parçası demeyip, küçük bir alanı bile hepimize çok büyük bir umut, bir nefes olacak keyifli bir mekâna dönüştürülmesi  açısından bu parkı çok önemsiyorum” dedi. Zeyy Music’in şarkılarıyla renk kattığı etkinlikte Başkan Sengel ve Zeynep Altıok vatandaşlarla sohbet etti.

Sigacik-yaniyor

Sığacık yanıyor! Ekipler havadan ve karadan müdahale ediyor

feto-suphelisi-spiker-tutuklandi

FETÖ şüphelisi spiker tutuklandı!