in ,

‘AK başkan’lar açılışa hazır!

AK Partili ilçe başkanları, kentin kuzey aksı ulaşımına rahat bir nefes aldıracak otoyol açılışı öncesi hazırlıklarını anlattı, “Dünya liderini bekliyoruz” dedi

izmir-candarli-arasi-40-dakikaya-iniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından bugün İzmir’e gelerek Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu’nu hizmete açacak. İzmir’den Çandarlı’ya ulaşım 1,5 saatten 40 dakikaya düşecek otoyolun açılışı öncesi AK Parti teşkilatlarında da hummalı bir çalışma yapıldı. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli; projenin vaat edildiği takviminden önce tamamlandığını belirterek, İzmirlileri açılışa davet etti. Menemen-Aliağa ve Çandarlı aksında hayata geçen otoyolun sanayi bölgeleri ile turizm merkezlerine ulaşımı büyük ölçüde rahatlatacağını vurgulayan Başkan Sürekli, “Otoyolun resmi açılışını bugün saat 13.00’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirecek. Program kapsamında 16.00’da Kınık ve 17.00’da da Bergama Belediyeleri’ni ziyaret edilecek. Kendisi bu ilçelerimizde vatandaşlarımıza da seslenecek ve ilçe halkımızla kucaklaşacak” dedi.
Üç gündür uyku bile uyumadan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kente gelişi ile ilgili hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten AK Parti Menemen İlçe Başkanı Muzaffer Sıtkı Yüksel, “Çok şükür insanlarımızın da büyük bir teveccühü var. Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’nin değil, dünya lideri… Bu doğrultuda insanlarımızın da çok büyük bir tevazusu var. Tüm Menemen Buruncuk gişelerde buluşacak, dünya liderini karşılayacağız” dedi.

‘ULAŞIM RAHATLAR’

Menemen’in ev sahibi olmasına rağmen ilçelerinde de büyük bir hazırlık olduğunu söyleyen AK Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şeker, “Heyecanımız çok büyük. Açılışımıza Dikili’den çok kalabalık bir grupla alanda olacağız. Cumhurbaşkanımız bölgemize 3 bin 500 kişilik istihdam oluşturacak bir yatırım olan OSB projesini kazandırdı. Devlet Hastanemizin inşaatı başlıyor, balıkçı barınağımız yapılıyor… İlçemize, Dikili Belediyesi’nden kat be kat fazla hizmet ediyoruz. Açılacak otoyolun çok yararlı olacağını düşünüyorum. Biz bu yararı Nisan ve Mayıs aylarında çok daha fazla anlayacağız. Dikili’den İzmir’e gitmek gerçek anlamda çok büyük sorun oluyordu. Özellikle kuzey aksının sanayi bölgesi olmasıyla yoğunluk daha da arttı. Yapılan yeni yolun ne kadar önemli olduğunu rahat bir ulaşımın ardından herkesin anlayacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

‘DESTEK İSTEYECEĞİZ’

“Dünya lideri Cumhurbaşkanımızı en güzel şekilde ağırlamak için canla başla çalıştık” diyen AK Parti Bergama İlçe Başkanı Sebahattin Güzel de, “137 mahallemizin tamamını dolaştık, vatandaşımızın da çok heyecanlı olduğunu gördük. Tabi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı geliyor… İnsanlar da merak ediyor. Özel çalışmalarımız da olacak. Belediye Başkanımız Hakan Koştu projelerini anlatacak ve vatandaşa hizmet noktasında bazı projelerin hızlanması için destek isteyecek. Şu anda üzerinde en çok durduğumuz konu İZBAN. Serbest bölgenin öne alınması için de Cumhurbaşkanımızdan destek isteyeceğiz” dedi.

‘EN GÜZEL CEVAP…’

Vatandaşa hizmete bir yenisini daha eklendiğini söyleyen AK Parti Foça İlçe Başkanı İrfan Çalışkan, şu açıklamaları yaptı: “Bu otoyolun Foça için önemi çok büyük. Turizmin baş tacı olduğu ilçemizde ulaşım gerçekten çok önemli. Ancak en önemlisi de Cumhurbaşkanımızın İzmir’e her gelişi muhalefetin “AK Parti İzmir’e önem vermiyor” gibi söylemlerine en güzel cevap oluyor. Cumhurbaşkanımız İzmir’e gereken desteği ve önemi CHP’den kat be kat fazla veriyor.”
AK Parti Kınık İlçe Başkanı Sami Mollaahmet, “Miting alanını düzenledik köy ve mahalleleri dolaştık. Vatandaşlarımızda da heyecan büyük. Çok mükemmel bir atmosfer olması için çaba gösteriyor, mahalle mahalle dolaşarak siyasi parti gözetmeksizin herkesi alana davet ettik. Belediye başkanımızla da bir çalışma yaptık, daha önce yaptığı ve vesilesi olduğu hizmetler için teşekkür edeceğiz. İlçemize hizmet doğrultusunda bir takım isteklerimiz de olacak” dedi.

‘RAHAT NEFES ALACAĞIZ’

“Bu proje sadece Aliağa’ya değil kuzeyin tamamına destek verecektir” diyen AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Hamdi Erdem, “İlçemiz liman bölgesi, sanayi şehri… Lojistik olarak sıkıntı çekenler otoyolumuzun açılışı ile birlikte artık rahat bir nefes alacak. Zaman kaybı vardı, maliyet giderleri fazlaydı. Otoyolumuzun açılışı ile bu sorunların üstesinden geleceğiz. İnsanlığa hizmet veren bir yol. Gerek teşkilatımız gerekse sivil toplum örgütümüzle alanda olacağız. 2024 hedefimize giden yolda güçlü adımlarla hedefe doğru ilerliyoruz” diye konuştu.

İkinci davet Dağ’dan

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza DAĞ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir’de gerçekleştireceği Koyundere-Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu açılışına Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da davet etmesine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamasında AK Parti olarak İzmir’e de tüm Türkiye’ye olduğu gibi vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak projeler sunduklarını ifade eden Dağ “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu otoyol açılışı için Milletvekili olduğu İzmir’e davet etti. Biz de İzmir Milletvekillerini ve Büyükşehir Belediye Başkanı’nı, şehrimize getirilen hizmeti yerinde görmeleri ve bu ana tanıklık etmeleri için açılışa davet ediyoruz.” dedi.

Yağmur Gülü / Özel Haber

metro-turkiye-ozel-lezzetleriyle-renk-katti

Metro Türkiye, özel lezzetleriyle renk kattı

izbanda-kirmizi-etiket-tedirginligi

İZBAN’da kırmızı etiket tedirginliği