in ,

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım: ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ dedik

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım da Manisa’nın son yıllarda sadece sanayi ve üretimde değil, tarımda da kendini gösteren bir kent olduğunun altını çizdi.

binali-yildirim

 Salgın hastalığın herkese çok şey öğrettiğini anlatan Yıldırım, “Gelişmiş ülkelerin burnundan kıl aldırmazken yarım gram büyüklüğündeki bir mikropla nasıl dize geldiğini gördük. O teknolojiye sahip olan ülkeler, bu kriz karşısında yerle bir oldu. Ama Türkiye bu sınavdan da en başarılı şekilde çıkan ülke oldu. Sağlıktaki yatırımları ve şehir hastanelerini eleştirenler bu salgın sürecinde ne kadar büyük hata ettiklerini ümit ederim anlamışlardır. Biz bu kutlu yolculuğa çıkarken, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ dedik” diye konuştu.

Salgın hastalıkta en önemli tedbirin maske, mesafe ve temizlik olduğunu hatırlatan Binali Yıldırım, şöyle devam etti: “Bunlar ihmal edildiğinde işin şakasının olmadığını gördük. İnsan hayatından kıymetli bir şey yok. Dikkat edelim. Aşılarımız da geldi. Aşıda böbürlenen ülkeler, bu konuda da Türkiye’nin hızına yetişemedi. Çalışmalar disiplinli şekilde devam ediyor. Teknoloji, zenginlik, gelişmişlik para etmiyor. Ama hazırsanız her türlü salgının üstesinden gelirsiniz. Salgında tarım, gıda, hayvancılık sektörünün önemi öne çıktı. Bütün dünya üretim yapamazken hamdolsun hiçbir sorun yaşamadık. Her türlü gıda ve temel ihtiyaca ulaşmak mümkün oldu. Marketler kapalı ama iletişim alt yapısı ve internet vardı. 18 yılda döşediğimiz internet ağı sayesinde aynı anda birçok yere ulaşılabiliyor.”

‘YOLLARI BÖLERİZ AMA TÜRKİYE’Yİ BÖLDÜRTMEYİZ’ DEDİK’

Bir ülkenin kalkınmasının olmazsa olmaz şartının altyapısı olduğunu ifade eden Binali Yıldırım, 18 yılda gece gündüz demeden çalıştıklarını belirtti. Yıldırım, “Yolları böldük, ülkenin doğusuyla batısını, kuzeyiyle güneyini birleştirdik. Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz dedik. Alçak terör örgütlerine geçit vermedik. 15 Temmuz’u hatırlayın. O alçakları hatırlayın. İnsanların üzerine bomba yağdıran kafaları kiralanmış katilleri hatırlayın. O gece Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanını öldürmek isteyenler hiç hesap etmedikleri bir manzarayla karşılaştı. O gün millet adeta kükredi, liderimizin başkomutanımızın çağrısıyla meydanlara indi, o geceyi alçaklara dar etti” dedi. (DHA)

mahalleli-tahliye-edilmek-istenen-muhtarlik-binasi-onunde-nobet-tutmaya-basladi

Mahalleli tahliye edilmek istenen muhtarlık binası önünde nöbet tutmaya başladı

bakan-bekir-pakdemirli-2023-secimleri-karne-zamanidi

Bakan Pakdemirli: 2023 seçimleri karne zamanıdır