in ,

AK Parti’de kongre maratonu başlıyor

Korona nedeniyle ilçe kongre takvimini erteleyen AK Parti İzmir İl Başkanlığı, kolları sıvadı. 5 Eylül’de başlayacak kongreler 11 Ekim’de tamamlanmış olacak

ak-partide-kongre-maratonu-basliyor

AK Parti İzmir İl Teşkilatı, korona virüs nedeniyle ertelediği kongre maratonuna hazırlanıyor. Teşkilat salgından sonra yeniden 5 Eylül itibariyle sandık başına gitmeye başlayacak. AK Parti İzmir İl Yönetim Kurulu toplantısında 25 sayıda ilçenin kongre tarihi belli oldu.

‘ATAMALAR YAPILMIŞTI’

AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in ilçelerde iki başlılık olmaması için yeni ilçe başkanlarının atama yönetimiyle belirlenmesi talimatı üzerine Güzelbahçe İlçe Başkanlığı’na Ali Eşref Demir, Kemalpaşa’ya Bülent Aksakal, Torbalı‘ya Selman Günaydın ve Bornova‘ya da Hasan Karaman atanmıştı. Daha sonra bu isimlere Foça’da Ethem Ali Haydar Çapcı ve Çeşme’de Yeliz Karataş eklendi. Diğer yandan Karşıyaka’nın kongre adayı, Didem Derboyu Keseli oldu. Buca’nın başkanı için ise İzmir İl Koordinatörü Ahmet Özdemir’in katılımıyla temayül yoklaması yapıldı. Kurban Bayramı’ndan sonra ismin belirlenmesi ve ataması yapılması bekleniyor.
Sandık maratonu 5 Eylül günü Gaziemir ve Torbalı ile başlayacak, 11 Ekim günü ise Menemen, Karşıyaka kongresi ile tamamlanacak.

Kongre takvimi ise şöyle:
5 Eylül 2020 tarihinde Gaziemir, Torbalı.
6 Eylül’de Bayraklı, Balçova.
12 Eylül Menderes, Karabağlar.
13 Eylül Bornova ve Çiğli.
19 Eylül tarihinde Seferihisar, Karaburun.
20 Eylül Selçuk ve Konak.
26 Eylül Narlıdere, Güzelbahçe.
27 Eylül Beydağ, Ödemiş, Tire.
3 Ekim Urla ,Kemalpaşa.
4 Ekim Dikili, Foça.
10 Ekim Çeşme, Buca ve son olarak 11 Ekim Karşıyaka, Menemen ilçelerinde kongreler gerçekleşecek.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

izmir-bayraklidaki-manda-cayina-kotu-koku-tepkisi

İzmir Bayraklı’daki Manda Çayı’na kötü koku tepkisi

esnafin-son-umudu-bayram-alisverisi

Esnafın son umudu bayram alışverişi…