in ,

AK Partili Boztepe’den çağrı: Su tarifesinde yüzde 50 indirim yapılsın

İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe İZSU Genel Müdürlüğü’nün konutlar için geçerli olan su tarifesinde yüzde 50 indirime gidilmesi talebinde bulundu

suya-yuzde-50-indirim-uygulansin
Koronavirüs salgınına karşı mücadele devam ederken AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hüsnü Boztepe su tarifeleriyle ilgili çağrıda bulundu. Aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olan Boztepe, konut abonelerinin su tarifelerinde yüzde 50 indirim yapılmasını istedi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’den izmir halkından alınanı bu zor dönemde izmir halkına geri ödemesinde  hassasiyet göstermesini beklediğini söyleyen Boztepe, “Salgın sonrası İZSU Genel Müdürlüğü, konut dışı abone kapsamındaki iş yeri, ticarethane, otel, motel, sanayi tesisleri, mal ve hizmet üreten tesisler ile benzer işletmelerde sayaç okuma işlemlerini ertelemişti. Sayaç okuma sistemi yeniden çalışana kadar herhangi bir fatura tahakkuk ettirilmeyeceği belirtildi. Fakat konutlardaki kullanım tarifesine ilişkin bir işlem yapılmadı. Büyükşehir, insanların evlerinde kaldığı dönem tüketimi artan suda yüzde 50 indirim yapmalıdır. Sosyal belediyecilik anlayışı bunu gerektirir. Eğer belediye olarak sizi seçenlere hizmet etmek istiyorsanız bunu geniş kitlelere yaymış olmanız gerekiyor” diye konuştu.
sokaga-cikma-kisitlamasindan-etkilenmeyen-ciftciler-tarlalarda

Sokağa çıkma kısıtlamasından etkilenmeyen çiftçiler tarlalarda

karabaglar-belediyesinden-dezenfeksiyon-tuneli

Karabağlar Belediyesi’nden dezenfeksiyon tüneli