in ,

AK Partili Didem Dereboylu Keseli: Karşıyaka Belediyesi temizlikte sınıfta kaldı

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli, Karşıyaka’da vatandaşların hizmet alamamaktan şikayetçi olduğunu söylerken, Karşıyaka Belediyesi’nin temizlikte sınıfta kaldığını dile getirdi.

ak-partili-didem-dereboylu-keseli-karsiyaka-belediyesi-temizlikte-sinifta-kaldi

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Dereboylu Keseli katıldığı bir programda, “2002 yılındaki iktidara gelişle birlikte AK Parti’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde önemli projeler üreterek çok daha güçlü bir Türkiye yarattığını dile getiren Keseli, “AK Parti’de kadınların önü çok açık.” dedi.

Koronavirüs sürecinde AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı olarak 65 yaş ve üstündeki üye vatandaşların sıklıkla arandığını ve yardım kolilerinin oluşturulduğunu söyleyen Keseli, “Yardımlarımızı dağıtırken kimsenin parti üyesi olup olmadığına bakmadık. Kimin yardıma ihtiyacı varsa, gerekenleri imkanlarımız doğrultusunda yaptık.” dedi.

 CHP iktidarda ve seçmen pek de hizmet göremiyor

Göreve geldiği günden itibaren Karşıyaka’da çeşitli mahallelerde “AK Nokta” kurulumlarına çok önem verdiğini dile getiren Keseli, “Vatandaşlarımız bizi burada gördüklerinde sorunlarını ve şikayetlerini anlatıyor. Vatandaşı dinlemek ve doğru cevabı verebilmek çok önemli. Yerel yönetimle ilgili çok fazla şikayet geliyor. Kaldırım, trafik, çöp, parkların bakımsızlığı gibi birçok şikayet… Bakın Karşıyaka’da farklı bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Bunu sahada olarak, vatandaşla bir araya gelerek yıkacağımıza inanıyoruz. Çünkü ya hizmet almayı, ya almamayı seçeceksiniz. Neredeyse 21 senedir burada CHP iktidarda ve seçmen pek de hizmet göremiyor.” dedi.

‘İyi bir insan olmak, iyi bir yönetici olmak anlamına gelmiyor!

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay‘dan diğer belediyelerin aksine 500 günlük hizmet sunumu gelmediğini söyleyen Keseli, “Sayın Tugay’ın şahsıyla ilgili söyleyeceğim kötü bir şey yok. Bununla birlikte iyi bir insan olmak, iyi bir yönetici olmak anlamına gelmiyor. Sayın Tugay’ın birçok vaadi vardı ama bunları göremedik. 500 günde belediye binasında bir tadilat, basketbol takımının açılıp kapatılması ve büfe açıp kapatmak dışında bir şey göremedik. Bu da deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetmeye çalıştıklarını gösteriyor.” dedi.

‘Çalışmalar yağmurlardan önce olmalı’

Bir ilçede sorunları çözmek için vizyon gerektiğini dile getiren Keseli, “Kent meydanı yapılacaktı, hizmetler sahil kesiminin dışına da ulaşacaktı. Ne oldu? Bakın yağmurlar geliyor. Şimdi sahil kesiminde bir yükseltme yapıyorlar. Yağmur mevsimi yaklaşınca akıllarına geldi. Mavişehir 2. etap biliyorsunuz yıllardır Venedik gibi oluyor. Çalışmalar yağmurlardan önce olmalı. Büyükşehir tarafından kıyı düzenlemesi yapılırken, biraz daha bunu öteye taşıyıp su basmalarının önüne geçilemez miydi?” ifadelerini kullandı.

‘Uçan halıya ihtiyacımız var’

Yapılması gereken önemli şeylerin ilçede vaat ve proje aşamasında kaldığını söyleyen Keseli, “Karşıyaka’da özellikle Şemikler ve Yalı mahalleleri İZBAN hattı nedeniyle ikiye bölünmüş durumda. Sayın Cemil Tugay’ın ilçede dev bir dönme dolap projesi vardı. Madem çıkış noktası lunapark ise, o zaman bizim dönme dolaba değil, bölünenleri birleştirmek için uçan halıya ihtiyacımız var.” dedi.

Karşıyaka Belediyesi temizlikte sınıfta kalmış durumda’

Keseli, “Bakın Karşıyaka Çarşı için Karşıyaka Belediyesi yalnızca 2 milyon TL ayırdı. Bu parayla burada ne yapabilirsiniz? Buranın hangi derdine deva olacak? Bakın sahile vatandaşı davet ediliyor ama çöp içinde orası. Karşıyaka Belediyesi temizlikte sınıfta kalmış durumda. Pandemi sürecinde belediye eleman eksiltti ve bu eksiltme temizlik personelinden yapıldı.” dedi. AK Parti’de vefa kavramının çok önemli olduğunu söyleyen Keseli, “Kongre sürecinde önceki ilçe başkanlarımız ile bir araya geldim. Hiçbiri desteklerini esirgemedi. Gereken çalışmaları birlikte yapıyoruz. Yönetimimizi oluştururken, önceki dönemden dava arkadaşlarımızı da listemize dahil ettik. Bununla birlikte 10 mahalle başkanımız yönetim listesinde yer buldu. Mahalle başkanları bizim için çok önemli. Çok büyük emekleri var. Bu da bir vefa göstergesidir. Yine gençlik kollarımızdan arkadaşlarımızı listemize aldık. Kadın kollarımız da çok önemli. Onlar da çok çalışıyorlar. Biz iktidar partisinin ilçedeki temsilcisiyiz. Kapımız tüm vatandaşlarımıza açık. Sabah akşam demeden yoğun bir çalışma sergileyen tüm teşkilat arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

12-yasindaki-kiz-cocugunu-ailesinin-yaninda-taciz-etti

12 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden zanlı tutuklandı

deva-partisi-izmir-il-baskani-seda-kaya-osentoplumsal-cinsiyet-esitligi-erkeklere-cocukluktan-asilanmali

Seda Kaya Ösen:“Toplumsal cinsiyet eşitliği erkeklere çocukluktan aşılanmalı”