in ,

AK Partili Hamza Dağ’dan İzmir’de 2023 seçimi için iddialı çıkış: Rekor oyla…

AK Parti İzmir İl Başkanlığı, AK Parti’nin iktidarda olduğu 20 yıllık süreçte İzmir’e yapılan yatırımlar ile ilgili ‘AK İcraatlar İzmir’ sergisi düzenledi. Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin birinci parti olacağını belirtti

izmirde-ak-icraatler-segisi

Sergi açılışında kürsüye çıkarak partililere seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “2023 seçimlerinde, hiç kuşkunuz olmasın. Bugüne kadar yaptıklarımız ve önümüzdeki 7 aylık çalışmamızla tarihimizin en yüksek oyuyla cumhurbaşkanımızı yeniden seçeceğiz. AK Parti’nin hep birinci parti olduğunu anketlerde de görüyorlar. Açık farkla yine yeniden, birinci parti olacak Allah’ın izniyle AK Parti” dedi.

MAZOT VEREMEME TÖRENİ YAPTILAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mazot törenini eleştiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Mazot töreni yaptılar, mazot verememe töreni yaptılar dün İstanbul’da. Bir iş yapalım derken sadece organizasyonu bile beceremeyen, rezil olan, millete gerçekten söyleyecek sözü bırakın, icraat konusunda bile rezil olan bir siyasi parti, genel başkan ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı var. Aradaki fark bu. Bir tarafta 3 gün önce Shangay İşbirliği ile toplantı yapan bir lider, diğer taraftan mazot törenini dahi beceremeyen bir siyasi parti. Evet hak etmiyor. Türkiye Cumhuriyeti böyle bir muhalefeti hak etmiyor. Onun için bizim yarışımız kendimizle. Bir sonraki icraatimizi karşılaştırırken, muhalefetin bulunmuş olduğu durumla değil, kendi yaptığımız icraatle karşılaştırıyoruz. Bugün İHA ve SİHA’ları konuşurken, bir sonraki aşamada kendi uçağımızı, nükleer enerjiyi, Karadeniz’den Doğu Akdeniz’den çıkaracağımız doğalgazı konuşuyoruz” diye konuştu.

‘KENDİNİZE GELİN’

Doğu Akdeniz’deki hamlelerine karşın Yunanistan’ı cesaretlendirecek açıklamalar yapılmasını da eleştiren Hamza Dağ, “Birileri de Yunanistan’ı cesaretlendirecek şeyler yapıyor. Kendinize gelin. Doğu Akdeniz’de karbon rezervinin yüzde 47’si var. Hemen yanıbaşımızdaki karbonu okyanus ötesinden, Avrupa’dan çıkarıp bunun hasılasını, kendileri için alacaklar. Bunlar KKTC ve Türkiye Cumhuriyeti bir pay alamayacak. Öyle mi? Vermezler kardeşim. Yarın ülkemiz için bir ihtiyaçtır. En büyük meselemiz enerji meselesidir. Bunu çözmek için Karadeniz’de nasıl hamle yaptıysak Akdeniz’de de hamle yapıyoruz. Onları cesaretlendireni tarih kesinlikle affetmeyecek. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu işbirlikçilere de Kurtuluş Savaşı’nda da gerekli cevabı vermiştik bugün de hak ettikleri cevabı vermeyi Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde vermeyi biliriz. Sadece millete hizmet uğrunda, Rabiamızla, tek vatan-tek devlet-tek millet-tek bayrak düsturuyla ülkenin tamamında yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

‘KARŞIYAKA STADINI BUYRUN YAPIN DEDİK’

Karşıyaka Stadı’nı yapmalarına İzmir’de yerel yöneticilerin izin vermediğini kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, “Karşıyaka Stadını verin biz yapalım dediler, buyrun yapın dedik. Hala bir hareket yok. Gerçekten çok anlamlı bir program olmuş. İcraatlerimizi hem burada il binasında hem inşallah tüm İzmir’in ilçelerinde bu şekilde sergilerle anlatacağız, bahsedeceğiz. 180 defa dahi olsa, insanoğlu unutkanlıkla malum. Kimsenin bu yaptıklarımızı başına kaktığımız yok. Biz iktidarız sonuç olarak. Hizmeti yapan durumdayız ama bizim de aynı imkana sahip olanların ellerinde aynı imkan olanların hizmet etmedikleri bir ortamda hizmet etmemek üzere ifşa ettikleri bir siyaset anlayışında hizmet edenin öne çıkması, takdir edilmesi çok önemli. Bu anlamda da burada zaman zaman vatandaşlarımıza anlatmakta fayda var” dedi.

İzmir’e 20 yıl içinde 112 milyar yatırım yaptıklarını kaydeden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, şu bilgileri paylaştı: “İzmirimizin ilçelerine şöyle bir bakıyorum, her ilçesine neredeyse hastane, onlarca okul inşa ettik. Her ilçesine ulaşımımız duble yollarla yapılmaya başlandı. Şehir dışında karayolları ağı dışında, şehir içi ulaşımı belediyede olmasına rağmen, demedik ki belediyenin vazifesidir, kendimiz yapma noktasında konak tünellerini, Sabuncubeli, Belkahve tünellerini yaptık. İZBAN birlikte çalışmanın en güzel göstergesidir. Sadece kendilerine mal etme çabasında olmamalılar. Konak Tünellerinde de diğer icraatlarda da engellerle karşılaştık. Ama şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim; bu dönem İzmir Büyükşehir Belediyesi de ilçe belediyeleri de bizden ne talepleri olmuşsa, makul çerçevede ne varsa hepsi yerine getirilmiştir. Bireysel talep de kolektif talep de. Benim şu talebim yapılmadı diyemez kimse. Yapılmadı denen iş varsa ancak ve ancak makuliyet derecesi olmayan iştir. Somut örnek; buca metrosu. Büyükşehir belediyesi yatırım programına alındığında uluslararası alanda uygun koşullu kredi alınır. Bunu yaptık. Yeşillik Caddesi de en hızlı şekilde çözdük. 3. Özkanlar Pazaryerini kendileri kapattı. Örneği olmayacak şekilde, bizimle başlayarak, otoyolun altını pazaryeri kullanımı için tahsis ettik. Yine Buca Cezaevi. Neredeyse kangren olmuş bir konuydu. Buca Cezaevi’nin çıkarılması noktasında gerekli çalışmaları yaptık ve gerçekleştirdik. Daha bir sürü onlarca örnek var. Karşıyaka Stadı dediğim gibi. Siz iki tane yaptınız, bunu da biz yapalım dediler. Buyrun yapın dedik. Bugüne kadar yaptık, bundan sonra 1.5 yıllık süreleri kaldı. Bu sürede iznini çıkardığımız işlerin tamamlanması noktasında çalışma yapsalar herhalde ancak 1.5 senede bunların bir kısmını yapacak hale gelirler. Onların hazırlığı demek ki halen söz konusu değil.

20 yılda toplam 112 milyar 65 milyonluk kamu yatırımı gerçekleştirdik. Bunun 2.3 milyarı milli eğitim, 2.16 miyarı sağlık, 4.09 milyarı gençlik ve spor, 29 milyarı ulaştırma, 24 milyarı sosyal politikalar, 21 milyarı çevre ve şehircilik, 3 milyar sanayi, bir milyar adalet, 12.4 milyar tarım ve orman yatırımı. Toplam 112 milyarlık 20 senelik süre zarfında gerçekleştirdiğimiz yatırım. Hamdolsun devam ediyouz. 12 yıllık vekilliğim sonunda geriye baktığımda bizler büyük bir onur gurur ve mutluluk duyuyoruz. Türkiye genelinde de nereye giderseniz

‘ONLAR KONUŞUR, AK PARTİ YAPAR’

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Mahalle buluşmaları yapıyoruz. En son Konak’ta yaptık. Gönül kapısı programlarımızla sosyal işleri başkanlığımızın programlarıyla ziyaretler yaparak engelli ve yaşlıların sorunlarını dinliyor, yeni projelerimizi anlatıyoruz. Online üyeler yapıyoruz. Çalışıyoruz. Onlar konuşur, AK Parti yapar. Onlar kuruluş ve kurtuluşun kentinde 9 Eylül’de ecdadımıza hakaret ederler, biz icraat yaparız. Biz iktisat kongresinin tekrar toplanması için o binayı yeniden yaparız. Şubat ayında inşallah Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla İktisat Kongresi’ni toplayacağız. Vatanını en çok seven vatanı için en çok çalışandır diyor Atatürk” diye başladı sözlerine.

SÜREKLİ: ONLAR ENGELLEDİ, BİZ YAPTIK

AK Parti hükümetinin İzmir’de engellemelere karşın birçok yatırımı yaptığını kaydeden AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “İZBAN çok büyük bir ulaşım projesidir. Büyükşehir ile yaptığımız projedir ama ağırlık hükümettedir. Bugün İZBAN olmasa ulaşım daha da çekilmezhale gelecekti. Yüzyılın konut projesini açıkladık. İzmir’de de kentsel dönüşümde 25 bin konut yaptık. Onlar bin konutu bulamadılar. Şimdi topu taca atmak için kooperatif aldatmacası yapıyorlar. 2500 deprem konutu teslim ettik, 5 milyar liralık yatırım yaptık. İzmir’e hayırlı olsun. Onların engellemelerine karşın yaptık. Konak Tüneli’ni engellediler, olmasaydı Konak felç olmuş olacaktı. İZKARAY projesini bitirmiştik onlar engellemeseydi. Karşıyaka Stadı’nı engellediler, yaptırmadılar. Onlar engellediler. Biz yapacağız. Cumhur İttifakı inşallah birinci olacak. 2024’te de büyükşehir ve pek çok ilçeyi kazanacağız” diye konuştu.

YAŞAR KIRKPINAR: O ECDANIN ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, “20 yılda tarih yazdık. Gerçekten o kadar güzel bir tarih yazdık ki ve yazmaya da devam ediyoruz. İnşallah 2023’te yeniden soluklanmayla yazdığımız tarihi yazmaya devam edeceğiz. 100 yılda yapılması gereken ne kadar iyi şey varsa bunların hepsini 20 yıla sığdırmış bir siyasi hareketiz, çok büyük bir dava hareketiyiz. Bizler tarihimizi, ecdadımızı seviyoruz, onlarla gurur duyuyoruz. Öyle güzel bir ecdad bırakmış ki, o ecdad bize kanları ile sulayarak bu vatanı emanet etmiş. Bizler de onların önünde saygıyla eğiliyoruz. Bizler başkaları gibi tarihimize, geçmişimize, ecdadımıza küfür etmiyoruz. Bizler eser açıyoruz, açılan temellere beton doldurarak kapatmıyoruz. Yollar, köprüler yapıyoruz. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin lider olması için Cumhurbaşkanımız başkanlığında tarihi başarılara hep birlikte imza atıyoruz” diye konuştu.

‘TARİHE GÖMECEĞİZ’

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Emperyalistlerin ve yerli işbirlikçilerinin son umudunu Allah’ın izniyle, teşkilatlarımızın çalışmasıyla, son Osmanlı tokadını vurarak tarihe gömeceğiz. 2023’e hazır mıyız? Hizmet siyasetini İzmir’e daha iyi tanıtacağına inandığım başta il başkanım olmak üzere değerli dava arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Haber MERKEZİ

izmirde-cumhur-ittifakindan-flas-hamle

İzmir’de Cumhur İttifakı’ndan olay meclis sonrası flaş hamle! Yargıya taşınıyor

ozgur-ozelden-madenciler-icin-kanun-teklifi

CHP’li Özel’den AK Partili Dağ’a, ‘panik olmasın’ yanıtı!