in ,

AK Parti’li Nasır’dan 2B arazi sahiplerine müjdeli haber

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Gaziemir Sarnıç bölgesinde yıllardır süren 2B arazi sahiplerinin sorununun çözüldüğünü açıkladı

necip-nasir-2b-arazi

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Gaziemir Sarnıç bölgesinde yıllardır süren 2B arazi sahiplerinin sorununun çözüldüğünü açıkladı.

Bölgedeki 2B arazilerini kullanan, üstünde ev ve işyeri inşa ettikten sonra yıllardır ikamet eden vatandaşların uzun yıllardır süren haklı tapu mücadelesinin mutlu sonla noktalandığını belirten Nasır, konuyla ilgili hükümet olarak gerekli adımların atıldığını ve büyük bir mağduriyetin giderildiğini söyledi.

Necip Nasır şu bilgileri verdi: “Vatandaşların adeta kanayan yarası haline gelen soruna seçimlerin ardından hükümet olarak gerekli hassasiyeti gösterdik ve konuyu titizlikle takip ettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız da bu süreçte vatandaşlarımızın sorununun çözümü için büyük bir mesai harcadı. Sonuçta hak sahiplerinin talepleri de yerine getirilmiş oldu. Büyük bir sorun da hükümetimiz tarafından çözüme kavuşturuldu”

Hak sahiplerine satışların yapılmasıyla ilgili tebligatların gönderilmeye başlandığını hatırlatan Necip Nasır, “3 aylık ödeme süresi sonrasında satış işlemleri sonuçlandırılarak hak sahiplerine tapu devirleri de yapılacak” dedi.

Diğer yandan yıllardır çözülemeyen Yakaköy, Çiçekli Köy, Beşyol ve Karaçam Köylerinde bulunan 2B taşınmazlarının kadastro güncelleme çalışmaların da sonuçlandırıldığını kaydeden Nasır, maliye uzmanları tarafından belirlenecek bedellerle ilgili çalışmaların tamamlanarak söz konusu taşınmazların vatandaşlara satılması için müjdenin kısa zamanda verileceğini sözlerine ekledi.

chpli-sertelden-rtukun-sansur-uygulamalarina-tepki

Sertel: TRT 2018 yılını 92 milyon zararla kapattı!

tunc-soyer-kisikkoy-mobilya

Başkan Soyer, Kısıkköy’deki mobilyacıların sorunlarını dinledi