Dragan Solak'tan Göztepe'ye tam destek: Slovenya kampında yalnız bırakmadı Dragan Solak'tan Göztepe'ye tam destek: Slovenya kampında yalnız bırakmadı

Başkan Süleyman Özkaral, kulübün işleyişini sürdürebilmek için bu transferi onaylamak zorunda kaldığını ifade etti. Yatırımcılarla görüşmeler devam ederken Enes'in satışının kulübün mali durumunu düzelteceğini savundu.

Başkan Özkaral, "Kulübümüz her gün finansal sıkıntılarla karşı karşıya. Forma yapılacak, takım kampa girecek. Hocayla anlaşmamızı sürdürmeliyiz, futbolcuları takımda tutmalıyız. Bu sorumluluk altında Enes'i satmamız gerekti. Eğer belli bir miktar para toplamış olsaydık, Enes'i satmak zorunda kalmayabilirdik" şeklinde konuştu.

Enes'in bonservis ücreti hakkında detay vermekten kaçınan Özkaral, "Enes'in sözleşmesi 2025 yılında sona eriyordu. Eğer takımda kalsaydı, bu paraları 2. Lig'de görebilir miydik? Bir futbolcunun transferi mi önemli, yoksa 10 futbolcunun takımda kalması mı?" dedi.

Altay'ın futbol şubesine talip olan yatırımcı grubuyla henüz görüşmediklerini belirten Başkan Özkaral, "Görüşmelerimizi haftaya bıraktık. Önce şirketleşme sürecini doğru yönetmeleri ve bizi ikna etmeleri gerekiyor. Bu süreç uzun sürebilir, belki 2 ayı bulabilir. Bu süreçte hiçbir şey yapmamamız mı gerekir? Talip olan yatırımcılar vazgeçerse ne olacak? Sahaya formasız mı çıkacağız? Lige katılmayacak mıyız? Kulüp işleyişi neyse ona devam ediyoruz. Ben hala sponsorluk görüşmelerimi sürdürüyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA